aNti CORONA CUP odstartoval Ondřej Cink!

Česká biková jednička, Ondřej Cink (Kross Racing Team), odstartoval aNti CORONA CUP 2020.

Prestižní formu závodů v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country budou moci absolvovat všichni vyznavači horských kol, kteří se řádně registrují a zaznamenají svou jízdu prostřednictvím odpovídajícího měřiče na aplikaci STRAVA.

Systém následně jezdce rozřadí podle věkových a výkonnostních kategorií jako tomu je v Českém poháru horských kol XCO a povede průběžné pořadí soutěže, která se uskuteční v termínu 1. – 31. května 2020. Pro zkušené jezdce nad 50 let pořadatelé připravili kategorii SuperMasters.

Pro závod byly napříč republikou vybrány nejoblíbenější bikové tratě, které jsou celoročně udržované. Okruh Světového poháru a Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, trať Mistrovství Evropy v Brně, okruh Mistrovství republiky v Hlinsku, technická trať Českého poháru v Městě Touškově a nenáročný pražský okruh v Bike Parku Zličín, na kterém se pořádají závody Pražského MTB poháru.

aNti CORONA CUP 2020 byl symbolicky odstartován na okruhu Mistrovství světa a Světového poháru v Novém Městě na Moravě, který je oblíbeným závodem Ondřeje Cinka. Na okruhu, který byl celkem osmkrát vyhodnocen jako nejlepší závod Světového poháru horských kol, se Ondřejovi za doprovodu televizních kamer podařilo nastavit úvodní čas těsně nad hranicí 10 minut.

Přihlášky aNti CORONA CUP 2020: registrace.sportsoft.cz