Bikeři Novotná a Cink v Haimingu na pódiu!

Nejen čeští bikeři, ale i kvalitní světová konkurence se sešla o víkendu na rakouském cross country závodě v Haimingu. Závod Ötztaler MTB Festival, který se jede na pestré přírodní trati byl součástí kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.

V sobotním programu se představily juniorské kategorie, kde nechyběly české jedničky Aneta Novotná a Filip Konečný. Úspěch na pódiu slavila Aneta Novotná, která skončila na třetím místě. Z vítězství se radovala Sina van Thiel z Nizozemska. Filip Konečný skončil těsně za elitní desítkou jako jedenáctý, když vítězství slavil nizozemský reprezentant Chris van Dijk.

Nedělní program započal závodem mužů do třiadvaceti let, kde skončil nejlépe 23. David Šulc. Z vítězství se radoval Španěl Jofre Cullel Estape.

V elitním závodě žen zvítězila Anne Terpstra z Nizozemska, z českých žen nejvýše skončila Jitka Čábelická na 22. místě. Elitní závod mužů byl v podání švýcarských jezdců Mathiase Flückigera a Nino Schurtera. Český reprezentant Ondřej Cink držel s dvojicí krok až do samého finiše, když zaostal o pouhých dvanáct vteřin.

Výsledky:

Juniorky:

1. Sina van Thiel (Niz.) 1:04:45, 2. Line Burquier (Fr.) +0:20, 3. Aneta Novotná (Adastra Cycling) +0:47, … 13. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +4:23.

Junioři:

1. Chris van Dijk (Niz.) 1:06:54, 2. Nils Aebelsold (Švýc.) +0:26, 3. Finn Treudler (Švýc.) +0:31, … 11. Filip Konečný (Dukla Praha) +3:51, 20. Filip Jech (Adastra Cycling) +5:31

Muži U23:

1. Jofre Cullel Estape (Šp.) 1:18:07,. 2. Joel Roth (Švýc.) +0:09, 3. David List (Něm.) +0:26 … 23. David Šulc (GAPP System – Kolofix) +7:11, 30. Samuel Jirouš (Rouvy Specialized) +8:32, 31. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +8:49.

Ženy Elite:

1. Anne Terpstra (Niz.) 1:31:26, 2. Anne Tauber (Niz.) +0:36, 3. Laura Stigger (Rak.) +1:02, … 22. Jitka Čábelická (GAPP System – Kolofix) +7:10, 25. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +7:42, 46. Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers) -1 kolo, 51. Barbora Průdková (Mistral MTB) -2 kola

Muži Elite:

1. Mathias Flückiger (Švýc.) 1:29:19, 2. Nino Schurter (Švýc.) +0:04, 3. Ondřej Cink (Kross Orlen) +0:12, … 23. Jan Vastl +5:40 (Maloja Pushbikers), 34. Jan Škarnitzl +8:22, 36. Tomáš Paprstka +9:41, 39. Jan Rajchart + 9:54, 48. Tomáš Ševců -1 kolo, 50. Zdeněk Vobecký – 2 kola, 54. David Bártek – 2 kola, 58. Matěj Průdek – 2 kola.