Česká reprezentace dorazila na MS do Cairns bez dvou juniorů

Česká reprezentace již dorazila na světový šampionát v australském Cairns. Ve výběru reprezentace ale chybí dva junioři, kteří nedostali australská víza.

Výprava se po devětadvaceti hodinovém letu s přestupy v Dubai a Tokyu ubytovala v příjemném prostředí golfového resortu Paradise Palms. Odlet se ale neobešel bez komplikací, když česká výprava postrádá dva nominované juniory – Lucii Krupovou a Samuela Jirouše, kteří neobdrželi od australské strany vstupní víza.

Česká výprava si prostřednictvím své servisní cestovní organizace, která zajišťuje všechny výjezdy reprezentace, najala na vystavení vstupních víz specializovanou firmu, která již tři týdny pred odletem předložila australské straně veškeré požadavky potřebné k vystavení víz. Zatímco víza pro všechny členy výpravy byla vystavena bez komplikací, u zmíněných juniorů vstupy potvrzeny nebyly a to ani přes intervence Českého konzulátu či Českého svazu cyklistiky.

Důvod není jasný, australské vízové a imigrační oddělení nebude své rozhodnutí nijak komentovat. Jediným juniorem ve výpravě je tedy David Zadák, pro svou mohutnou postavu přezdívaný Golem.