Česká štafeta na mistrovství světa dvanáctá

Český reprezentační tým obsadil na mistrovství světa horských kol ve skotském Tweed Valley v závodě štafet dvanácté místo. 

Zlato získali Švýcaři a obhájili loňské prvenství z Les Gets. Druhý byl o devět sekund tým Francie, bronz získala dánská reprezentace. Český tým, který sestavil štafetu z bezkonkurenčně nemladších jezdců ve startovním poli, ve složení Jan Sáska, Ondřej Novotný, Simona Spěšná, Eliška Hanáková, Adéla Holubová a Jan Zatloukal, ztratil na Švýcary více než čtyři minuty.

„Špatně jsme odstartovali a nabrali ztrátu už v prvním kole, což je pro závod v takto silném obsazeni klíčové. Tim víc musím pochválit náš tým, složený pouze z juniorů a třiadvacítkářů a tedy bezkonkurenčně nejmladší, že bojoval až do konce o každou příčku,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Zítra jsou na programu světového šampionátu závody juniorských kategorií. K večeru se na start postaví elitní kategorie, které absolvují short track.

Výsledky: 

Štafety (21 km): 1. Švýcarsko (Lillo, Halter, Indergand, Blöchlinger, Hutter, Schurter) 1:05:42, 2. Francie (Boichis, Hemon, Lecomte, Burquier, Moulain, Sarrou) -9, 3. Dánsko (Lillelund, Philipsen, Lillelund, Pedersen, Bohé Carstensen) -41, …12. ČR (Sáska, Novotný, Spěšná, Hanáková, Holubová, Zatloukal) -4:04.