Český tým pojede štafetu na MS v nové sestavě

Ve středu ve 12:30 hodin místního času (18:30 SEČ) nastoupí pětice nejlepších českých bikerů do závodu štafet na Mistrovství světa v kanadském Mont-Sainte-Anne.

Reprezentační kouč Viktor Zapletal se rozhodl učinit změnu ve složení štafety oproti evropskému šampionátu v Brně a Češi také pojedou v netradičním složení úseků. Závod možná překvapivě odstartuje česká jednička Ondrej Cink, který bude předávat jezdci kategorie U23 Davidovi Zadákovi. Po něm nastoupí do závodu Tereza Sásková za kategorii žen do 23 let. Předposlední úsek bude patřit eliťačce Jitce Čábelické a finišovat bude junior Jan Zatloukal.

„V posledních závodech jsme neměli dobrý start štafety. Navíc na důležitý první a druhý úsek začaly ostatní týmy nasazovat své vůbec nejlepší jezdce. Tím si vytvořili značný náskok, který se pak v rozjetém závodě velmi obtížně sjíždí,“ vysvětluje rozhodnutí trenér Viktor Zapletal.

Závod štafet horských kol dříve jezdili 4 jezdci a český tým pravidelně získával cenná umístění. Tím nejvyšším je zisk stříbrné medaile na Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v roce 2016. Následně se štafety rozšířily na 5 jezdců a každá štafeta je složená ze závodníků kategorií: muž a žena Elite, muž a žena kategorie U23 a jeden junior.

Na odpolední středeční program v 16:30 (22:30 SEČ) navážou závody E-MTB, kde bude Českou republiku reprezentovat jediný zástupce, Jaroslav Kulhavý.

Foto: Robin Nevřala