Cink na evropském šampionátu sedmnáctý, Čábelická dvacátá

Evropským šampionem v cross country v Mnichově se stal britský univerzál , olympijský vítěz, Thomas Pidcock, který vyhrál s náskokem 11 vteřin před Dánem Sebastianem Fini Carstensenem a o další vteřinu zpět byl Filippo Colombo ze Švýcarska. Nejlepší z českého kvarteta byl Ondřej Cink na 17. místě. Tři další naši jezdci se seřadili ve třetí desítce výsledkové listiny. Jan Škarnitzl byl 34., o dvě místa za ním dojel Lukáš Kobes a po defektu čtyřicátý Marek Rauchfuss.

Titul evropské šampionky v cross country vybojovala v Mnichově poprvé v kariéře třiadvacetiletá Loana Lecomte z Francie. Pro stříbro si dojela její krajanka Pauline Ferrand-Prévot, bronz si získala Anne Terpstra z Nizozemí, která často startuje na českých okruzích. Nejlepší Češkou byla dvacátá Jitka Čábelická.

Výsledky:

Muži Elite:

1. Pidcock (Brit.) 1:18:09, 2. Carstensen (Dán.) +11, 3. Colombo (Švýc.) +12, 4. Koretzky (Fr.) +18, 5. Litscher (Švýc.) +21, 6. Schuermans (Belg.) +25, …17. Cink +2:13, 34. Škarnitzl +3:36, 36. Kobes +3:59, 40. Rauchfuss (všichni ČR) +4:45.

Ženy Elite:

1. Lecomteová 1:28:04, 2. Ferrandová-Prévotová (obě Fr.) +37, 3. Terpstraová (Niz.) +3:08, 4. Neffová (Švýc.) +3:33, 5. Bohéová (Dán.) +4:29, 6. Kellerová (Švýc.) +5:07, …20. Čábelická +9:06, 22. Tvarůžková +9:33, 28. Czeczinkarová +10:22, 36. Štěpánová (všechny ČR) -2 kola.