Cink na SP v Les Gets třetí v short tracku

Biker Ondřej Cink obsadil na Světovém poháru ve francouzském Les Gets třetí místo v pátečním short tracku, který je důležitý pro určení startovních pozic do hlavního závodu cross country.

Český reprezentant ve službách týmu Kross Orlen si od startu vedl skvěle, když se držel ve vedení a dlouze také určoval tempo závodu. V závěru nestačil pouze na nástup Švýcara Mathiase Flückigera a úřadujícího světového šampiona Jordana Sarrou. 32. místo obsadil druhý český muž v závodě Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli).

Skvěle si také vedla Jitka Čábelická v barvách GAPP System Kolofix, která vybojovala ve světové konkurenci bikerek desáté místo. Závod vyhrála francouzská reprezentantka Pauline Ferrand Prevot.

Výsledky:

Ženy Elite:

1. Pauline Ferrand Prevot (Fr.) 20:28, 2. Sina Frei (Švýc.) +0:04, 3. Jenny Rissveds (Švéd.) +0:13, … 10. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +0:26.

Muži Elite:

1. Mathias Flückiger (Švýc.) 19:34. 2. Jordan Sarrou (Fr.) +0:01, 3. Ondřej Cink (Kross Orlen) +0:03 … 32. Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli) +1:13.