Cink na Světovém poháru ve Val di Sole 14., Zatloukal 13.

Poslední díl Světového poháru horských kol v cross country v italském Val di Sole uzavřel bikovou světovou scénu. V elitních mužích skončil z českých reprezentantů na 14. místě Ondřej Cink a mezi ženami 29. místě Jitka Čábelická. Dařilo se také třiadvacítkáři Janu Zatloukalovi, který obsadil ve světové konkurenci skvělé 13. místo.

Závod mužů jasně ovládl francouzský reprezentant Titouan Carod před Švýcarem Nino Schurterem o 35 vteřin. Na stupních je doplnil Jordan Sarrou z Francie, který zaostal o více jak minutu. Ondřej Cink se držel celý závod v popředí a ve finiši mu patří 14. místo se ztrátou přes tři minuty. V celkovém hodnocení Světového poháru slavil desetinásobný mistr světa Nino Schurter. Český šampion Ondřej Cink skončil na 29. místě. Lukáš Kobes skončil jako 45. a 83. místo patří Matěji Průdkovi a 102. Janu Škarnitzlovi.

V závodě elitních žen suverénně zvítězila Pauline Férand Prévot z Francie. Z českých reprezentantek se představila pouze česká šampionka Jitka Čábelická a Tereza Tvarůžková. Jitka Čábelická dokončila závod na 29. místě s mankem přes 11 minut a o tři kola méně absolvovala Tereza Tvarůžková. Celkové pořadí Světového poháru ovládla Švýcarka Alessandra Keller, když z Češek skončila nejvýše v pořadí 48. Jitka Čábelická, 55. Jana Czeczinkarová a 57. Tereza Tvarůžková.

V závodě mužů U23 potvrdil svojí výkonnost a dominanci Martin Vidaurre Kossmann z Chile. Třinácté místo obsadil Jan Zatloukal, který ztratil na vítěze přes tři minuty. Jan Sáska finišoval jako 49. a Filip Konečný 54. V celkovém hodnocení Světového poháru skončil nejvýše 19. Jan Sáska, 29. Jan Zatloukal a 88. místo obsadil Jan Zatloukal.

Z českých reprezentantek do třiadvaceti let se v Itálii nikdo nepředstavil. V celkovém hodnocení skončily nejlépe na 23. místě Zuzana Šafářová, 43. Adéla Holubová a 74. Karolína Bedrníková.

Výsledky:

Ženy U23: 1. Line Burquier (Fr., Canyon CLLCTV) 1:08:36, 2. Ronja Blöchlinger (Švýc.) +0:44 3. Noemie Garnier (Fr., Massi) +1:29.

Muži U23: 1. Martin Vidaurre Kossmann (Chi., Lexware MTB) 1:10:29, 2. David Domingo Campos Motos (Šp., BH Templo Cafés) +0:45, 3. Gustavo Xavier de Oliveira Pereira (Bra., Specialized) +0:50 … 13. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +3:18, 49. Jan Sáska (Rouvy Specialized), +7:28, 54. Filip Konečný (Nutrend Specialized) +7:51.

Ženy Elite: 1. Pauline Férand Prévot (Fr., BMC) 1:20:23 2. Loana Lecomte (Fr., Canyon CLLCTV) +1:27 3. Jolanda Neff (Švýc., Trek Factory) +2:29… 29. Jitka Čábelická (Gapp System Kolofix) +11:12, 69. Tereza Tvarůžková – 3 kola.

Muži Elite: 1. Titouan Carod (Fr., BMC) 1:22:02, 2. Nino Schurter (Švýc., Scott Sram) +0:35, 3. Jordan Sarrou (Fr., Specialized Factory) +1:08 … 14. Ondřej Cink (Kross Orlen) +3:06.