Cink potvrdil návrat na horská kola

Ondřej Cink bude jezdit za španělský tým Primaflor Modraker Rotor.

Šestadvacetiletý Ondřej Cink dnes na tiskové konferenci oznámil návrat ke kořenům, tedy k horským kolům, ke kterým se vrací po roční pauze ze silničního pelotonu. I přesto, že na silnici si nevedl vůbec špatně, když předvedl na nováčka několik skvělých výsledků.

Aktivitou hýřil již na lednovém Tour Down Under a podobně aktivně se předvedl i na Ruta del Sol a klasice Strade Bianche, kde skončil osmnáctý.

Skvělá výkonnost v úvodní části sezony Ondrovi vynesla start na vysněné Tour de France již v prvním roce na silnici. Bohužel, třítýdenní závod si vybral svojí daň, když musel kvůli otoku kloubů a bolesti kolene v 19. etapě vzdát.

Rehabilitaci pak věnoval maximální pozornost a z toho důvodu nesedl měsíc a půl na kolo. Po Staré dámě se na start žádného závodu v dresu týmu Bahrain-Merida už nepostavil.

I přesto, že je o českého borce v týmu stále zájem, když mu leží na stole dvouletá smlouva, rozhodl se český cyklista vrátit zpět na horská kola. V terénu, kde se představí v barvách španělského týmu Primaflor Modraker Rotor, ho čekají nové výzvy. Soustředit se chce na mistrovství světa a olympijské hry v Tokiu.