Cink s Polákem Wawakem druzí v úvodu Cyprus Sunshine Epic

Ondřej Cink s týmovým parťákem Polákem Bartlomiejem Wawakem obsadili v úvodu čtyř etapového závodu Cyprus Sunshine Epic druhé místo.

Jezdci týmu Kross Racing nestačili v etapě dlouhé necelých 20 km pouze na Jihoafričana Hatherlyho a Dána Andreassena (Specialized Racing 2), kteří zvládli trasu o 24 sekund rychleji.

Z českých jezdců skončil na osmém místě se ztrátou 2:15 Martin Stošek s Kristianem Hynkem (Future Cycling Northwave). Jaroslav Kulhavý s Janem Vastlem hájící barvy české reprezentace finišovali jako dvanáctí, když ztratili na vítěze necelé čtyři minuty.

Mezi ženami se na čtvrtém místě prosadila Jitka Čábelická se Slovinskou reprezentantkou Tanjou Žakeljovou (GAPP System – UNIOR). Šestá skončila Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou v barvách české reprezentace.

Zítra je na programu druhá etapa (Point to Point) z Kornosu do Lythrodontasu o délce 59,5 km s převýšením 1540 m. Do etapy má skvěle našlápnuto Ondřej Cink, když bude jeho parťák Bartlomiej Wawak obhajovat loňské etapové vítězství.

Aktuální výsledky naleznete na www.activatecyprus.com.