Cink si dojel v Andoře pro deváté místo

Biker Ondřej Cink si dojel pro nejlepší umístění ve Světovém poháru v této sezóně, když v Andoře skončil na devátém místě. 

Ondřeji Cinkovi se na andorrském závodě dařilo již v minulosti, když zde získal na světovém poháru dvě stříbra (2013, 2016) a bronz na mistrovství světa v roce 2015. Že mu zdejší profil svědčí, potvrdil i dnes devátým místem, tedy nejlepším místem ve světovém poháru po jeho návratu ze silniční cyklistiky. Do druhé desítky ve světové konkurenci se probojoval na 20. místo Jan Škarnitzl. Překvapivým vítězem se stal Ital Gerhard Kerschbaumer, jenž si připsal svůj životní úspěch. Kerschbaumer zdolal favorita závodu Švýcara Nino Schurtera o minutu a čtvrt. Třetí místo obsadil Nizozemec Mathieu van der Poel.

Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý závod vynechal a dal přednost přípravě na zbytek sezóny.

Závod žen vyhrála pětačtyřicetiletá Norka Gunn-Rita Dahle Flesjå. Z českých žen se nejlépe prosadila Jitka Škarnitzlová na 23. místě. 27. skončila Karla Štěpánová.

Nejlépe se z českých jezdců v kategorii do třiadvaceti let předvedl na třináctém místě Matěj Průdek. Z českých žen do třiadvaceti let nikdo nestartoval.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na webu UCI.