Courtney ovládla závod žen U23, Šafářová ve své premiéře 17.

Američanka Courtney si podmanila Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Kate Courtney v barvách stáje Specialized Racing nenechala nic náhodě, když se v úvodu závodu žen držela na předních pozicích. Do cíle nakonec dojela s náskokem dvou minut na Britku Evie Richards. Na pódiu je doplnila Švýcarka Sina Frei.

Z českých žen se nejlépe dařilo při premiéře v kategorii do 23 let Adéle Šafářové, která závod dokončila v první dvacítce na 17. místě.

„Jelo se skvěle, odstartovala jsem až moc dobře, ani jsem to nečekala. Celý závod se mi jelo super. Jela jsem od začátku vpředu a nemusela jsem nic dojíždět. Věděla jsem, že diváci budou hnát, v technice jsem se snažila, abych nepíchla jako minulý rok,“ komentovala úvodní závod Světového poháru Šafářová.

Jedna z nejmladších závodnic na startu v takový výsledek ani nedoufala.

„Super, vůbec jsem to nečekala. Je dobrý vědět, že na to mám a budu se snažit na dalším závodě, aby to bylo lepší.“

Druhou českou reprezentantkou byla Barbora Průdková, která přijela do finiše jako 26. Začátek závodu jí ale nevyšel dle představ.

Spadla jsem a než jsem se zvedla, tak mě předjelo asi 7 holek, tak tam jsem hodně ztratila. Pak už jsem jela tak nějak stejně a ten vláček byl přede mnou, ale já jsem nebyla schopná je dojet. Před Rock n Rollem se mi zamkla řídítka a spadla jsem tam stejně jako v tréninku, takže nechápu, jak jsem tam mohla spadnout,“ komentovala česká reprezentantka.

Domácí atmosféra ale hnala české reprezentantky vpřed.

„Nečekala jsem, že tu bude tolik lidí kolem trati, bylo to podobné jako na mistrovství světa. Do toho jednoho kopce jsem ani neslyšela, jak dýchám. Fanouškům moc děkuji,“ dodala Průdková.