Defekty ovlivnily pořadí druhé etapy Sunshine Cupu

Česká reprezentace se i po defektech ve druhé etapě kyperského Sunshine Cupu neztratila.

V kategorii mužů se Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) a Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) opět prosadili v první desítce, stejně jako v ženách Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade).

Mezi muži zvládl druhou zkoušku dlouhou necelých 50 kilometrů nejlépe francouzský jezdec Jordan Sarrou (BH SR Suntour KMC), který dorazil do finiše s náskokem 51 sekund před zbytkem pole.

Nejlepší z českých jezdců byl na čtvrtém místě s mankem 59 sekund Jan Škarnitzl a na místě sedmém Jaroslav Kulhavý, ten ztratil rovnou minutu. Kulhavého výsledek ale ovlivnil defekt zadního kola, který ho na dvacátém kilometru odsunul z vedoucí skupinky jezdců až na přibližně patnácté místo se ztrátou větší než dvě minuty. Olympijský vítěz se ale stíhací jízdou znovu dokázal propracovat až do vedoucí skupinky a závod dokončil na sedmé pozici se ztrátou minuty.

Tato výrazná ztráta Kulhavého v celkovém hodnocení posunula z vedoucí pozice na druhé místo, které převzal vítězný Francouz Sarrou. Škarnitzl díky dnešnímu čtvrtému místu své průběžné třetí místo bez problému udržel.

Mezi ženami byla nejrychlejší Belgičanka Githa Michiels (Versluys). Z českých reprezentantek na tom byla nejlépe devátá Škarnitzlová, jež zaostala za Belgičankou o 3:34 a v průběžném hodnocení je osmá. Defekty se ale nevyhnuly ani výborně jedoucí Janě Czeczinkarové, která opravou nabrala značnou ztrátu.

Zítra je v plánu třetí etapa, se startem a cílem ve městě Lythrodontas, dlouhá 66,5 kilometrů s převýšením 2000 výškových metrů.

Výsledky 2. etapy MUŽI zde.

Výsledky 2. etapy ŽENY zde.

Celkové pořadí po 2. etapě zde.