Evropskými šampiony v maratonu Medvedev a Dahle

Jana Pichlíková skončila v Itálii na ME v maratonu na osmém místě, Kristián Hynek patnáctý.

Šest českých reprezentantů startovalo v elitní mužské kategorii na mistrovství Evropy v maratonu v italském Spilimbergu, když se nejlépe prosadil na patnáctém místě Kristián Hynek (Canyon Topeak). Dále na 23. příčce skončil Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch), 46. místo obsadil Filip Adel (Superior Suninvent), jako 53. dokončil Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch) a Michal Vích (Superior Bitters cyklofit) finišoval jako 97.

Závod dlouhý 104 kilometrů s převýšením 3.250 metrů zvládl nejlépe Rus Alexey Medvedev (A.S.D. Cicli Taddei), který zdolal domácí reprezentanty Samuella Porra a Fabiana Rabensteinera (oba Trek Selle San Marco).

Z českých žen se nejlépe v elitní desítce prosadila Jana Pichlíková (Česká spořitelna Specialized junior) na osmém místě. Druhá česká žena, Milena Cesnaková (Maloja – Rocky Mountain), skončila jako 24.

Mezi ženami slavila titul již po třetí v kariéře norská bikerka Gunn Rita Dahle. Na stupních ji doplnily druhá Polka Maja Wloszczowska (Kross Racing) a třetí Švýcarka Ariane Lüthi.

Kompletní výsledky ME v maratonu naleznete zde.