Holubová na Světovém poháru v Mont-Sainte-Anne osmá

Výborné 8. místo v extrémních podmínkách a na jedné z nejtěžších světových tratí vybojovala v Mont-Sainte-Anne, ve finálovém závodě Světového poháru, Adéla Holubová.

O co nejlepší výsledek se ale snažily i naše další talentované třiadvacítkářky. Na 14. příčce dokončila závod Nela Viktorová, 15. Patricie Srnská a 23. Simona Spěšná. V celkovém pořadí Světového poháru obsadila 14. místo Patricie Srnská, 16. Simona Spěšná, 17. Adéla Holubová, 19. Nela Viktorová, 41. Aneta Novotná, 45. Zuzana Šafářová.

„Byla to velmi úspěšná sezona našich mladých reprezentantek, zvláště, když uvážíme, že mimo Zuzany Šafářově budou všechny zavodit v kategorii U23 i v příštím roce,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

V závodě mužů do 23 startoval jediný český zástupce, Jan Sáska, který dokončil závod na 33. příčce. V celkovém pořadí Světového poháru obsadil Sáska 53. příčku. Zraněnému a s nemocemi se potýkajícímu Janu Zatloukalovi náleží celková 29. příčka.

Dramatický byl bahnitý finálový závod elitní kategorie mužů, který nakonec ovládl úřadující světový šampion, Brit Thomas Pidcock. Celkové prvenství ve Světovém poháru si už po deváté připisuje na své konto legendární Švýcar Nino Shurter. Českým jezdcům se závod nevydařil úplně podle představ a ambicí, Ondřej Cink obsadil 48. příčku, Honza Škarnitzl 55. a Lukáš Kobes 57. V celkovém pořadí náleží Ondřejovi 20. pozice, 86. je Jan Škarnitzl, 89. Jan Vastl a 93. Lukáš Kobes.

Také v Mont-Sainte-Anne navázala Jitka Čábelická na svůj letošní výkonnostní standard a dokončila závod na 30. pozici. 34. pak přijela do cíle Jana Czeczinkarová. V celkovém pořadí náleží Jitce 36. a Janě 65. příčka.

Výsledky:

Ženy U23:

1. Ronja Blöchlinger (Švýc., Liv Factory) 1:15:18, 2. Noëlle Buri (Švýc., Bixs Performance) +0:31, 3. Madigan Munro (USA, Trek Factory) +0:51,… 8. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +4:34, 14. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +6:25, 15. Patricie Srnská (Dukla Praha) +6:37, 23. Simona Spěšná (jb Brunex Superior Factory) +11:40.

Muži U23:

1. Riley Amos (USA, Trek Future Cycling) 1:09:48, 2. Adrien Boichis (Fr., Trinity Racing) +0:16, 3. Bjorn Riley (USA, Trek Future Cycling) +0:34,… 33. Jan Sáska (Massi) +10:02.

Ženy Elite:

1. Loana Lecomte (Fr., Canyon CLLCTV) 1:28:09, 2. Jenny Rissveds (SWE, Team 31 Continental) +0:15, 3. Puck Pieterse (NED, Alpecin Deceuninck) +1:03,… 30. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +11:55

Muži Elite:

1. Thomas Pidcock (Brit., Ineos Grenadiers) 1:26:27, 2. Mathias Flückiger (Švýc., Thoemus Maxon) +0:26 3. Marcel Guerrini (Švýc., Bixs Performance) +1:31, … 48. Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins) +9:09, 55. Jan Škarnitzl (GAPP System Kolofix) +10:15, 57. Lukáš Kobes (GAPP System Kolofix) +10:46.