Jan Škarnitzl je po operaci!

Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.

V matacarpu pravé ruky a na základě rozhodnutí lékařského týmu Reprezentace horských kol se ihned podrobil operaci ve Fakultní nemocnici v Motole.

Jan Škarnitzl se zranil v závěrečné etapě závodu horských kol v Řecku, absolvoval ošetření a fixaci zlomeniny v nemocnici v Aténách a následně se předčasně vrátil zpět do České republiky, kde podstoupil další vyšetření s lékaři české bikové reprezentace.

 „Na základě dnešního vyšetření a s ohledem na co nejrychlejší návrat Honzy zpět do tréninku, jsme se rozhodli pro operaci,“ vysvětluje MUDr. Jan Kryl, člen lékařského týmu Reprezentace MTB.

„Vše proběhlo bez problémů, kost je zpevněná dlahou se 7 šrouby, Honzu pravděpodobně pustíme v úterý domů a podle dalších kontrolních vyšetření se domluvíme na formě a postupném návratu zpět do tréninku,“ doplňuje Dr. Jan Kryl. 

Je potřeba zmínit, že tým lékařů Reprezentace MTB vedený Prof. MUDr. Janem Štulíkem, CSc. už uspokojivě vyřešil celou řadu podobných případů. Šikovnýma rukama motolských lékařů prošel například olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, mistr světa Michal Prokop, paralympijský vítěz Jiří Ježek nebo silničář Petr Vakoč po vážném úrazu páteře. 

„Ahoj, právě jsem se probudil z narkózy, jsem ok…,“ informoval Jan Škarnitzl telefonicky reprezentačního trenéra Viktora Zapletala a zároveň děkoval za řadu povzbudivých reakcí a zpráv od fanoušků a přátel, což rádi zprostředkováváme.