Junior Zatloukal 10. na MS v Kanadě

Elitní desítku na světovém šampionátu horských kol vybojoval v juniorské kategorii Jan Zatloukal. Člen štafety, která obsadila osmé místo, přidává na své konto další umístění ve světové elitní TOP 10. Mezi juniorkami se nejvíce dařilo Magdaleně Mišoňové, která obsadila 22. místo.

Závodní program druhého dne na světovém šampionátu v Mont Sainte-Anne odstartoval závodem juniorek na čtyři okruhy. Juniorky Magdalena Mišoňová a Adéla Holubová nastupovaly na trať závodu zmáčenou vydatným nočním deštěm. A ten také zásadním způsobem ovlivnil celý závod, kterému dominovalo nestandardní množství pádů a defektů. S výraznou změnou na trati se nejlépe popasovala 22. Magdalena Mišoňová. Na 30. místě skončila Adéla Holubová. V závodě juniorek jasně zvítězila Švýcarka Jacqueline Schneebeline.

Na juniory čekalo okruhů pět. Na uklouzaném okruhu se z české trojky nejlépe představil Jan Zatloukal. Junior, který je v kategorii prvním rokem, se po celý závod pohyboval na úrovni dvanáctého až patnáctého místa a výborně zvládnutým závěrem závodu se posunul na konečné desáté místo. V závodě zvítězil britský reprezentant Charlie Aldridge.

„Před závodem jsme se vsadili s Viktorem. On sázel, že budu do patnáctého místa, já jsem si věřil na desítku a jsem rád, že se mi to podařilo, získávám prý nějakou cenu,“ smál se v cíli závodník týmu Nutrend Specialized Racing.

„Ruku už mám po úrazu v Novém Městě celkem v pořádku, je pro mě posilující, že se nám povedlo, abych se tak rychle vrátil zpět. To umístění je pro mě velkou motivací do další tréninkové práce a sezóny,“ okomentoval svůj výkon Jan Zatloukal, který bude v juniorské kategorii i v příštím roce.

Dalším našim jezdcům závod nevyšel. David Šulc jel více než třicet minut velmi dobře, stále se posouval dopředu. Bohužel defekt předního kola daleko od depa jeho naděje na možné umístění v první dvacítce zhatil. Jan Sáska ze závodu odstoupil pro následky nepříjemného pádu.

Výsledky:

Juniorky:

  1. Jacqueline Schneebeline (Švýc.) 1:05:03, 2. Mona Mitterwallner (Rak.), +1:08 3. Helene Marie Fossenholm (Nor.) +3:11, … 22. Magdalena Mišoňová +9:20, 30. Adéla Holubová +13:39.

Junioři:

  1. Charlie Aldridge (Brit.) 1:07:31, 2. Luca Martin (Fra.) +0:11, 3. Andreas E. Vittone (It.) +0:20,… 10. Jan Zatloukal +3:49, 56. David Šulc -2 kola, DNF. Jan Sáska.

Foto: Robin Nevřala