Královská etapa na Cape Epic potvrdila svou pověst, Hynek 18.

 

Jihoafričané Pyga Euro Steel a Philip Buys ovládli královskou etapu Cape Epic o délce 100 kilometrů a převýšením 2.850 metrů.

Z českých jezdců skončil nejlépe jako 18. Kristian Hynek s norským parťákem Petterem Fagerhaugem. Českému reprezentantovi se nejelo zrovna nejlépe, když se musel během etapy potýkat s dýchacími problémy a oteklými končetinami. Tým Canyon zaostal za domácími vítězi o 23:22.

Skvěle odstartovala česko-španělská dvojice Ondřej Cink a Sergio Mantecon, kteří udávali od úvodu etapy rychlé tempo a startovní pole díky tomu významně prořídlo. Pak ale pro Ondru přišla stopka, když mu pod helmu vlétla vosa a následoval ošklivý pád. Ondra tak musel zvolnit a zastavit si na ošetření, do cíle nakonec dorazili na 26. místě s mankem 33:43.

Celkově 42. a 4. místo v kategorii masters zaznamenal v barvách Mitas Head Ondřej Fojtík s Portugalcem José Silvou.

Nejen pátá etapa byla pro závodníky zatěžkávající zkouškou. Mnoho jezdců se potýkalo se žaludečními problémy, což se týkalo i olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, který do královské etapy ani nenastoupil stejně jako Matouš Ulman.

V celém startovním poli reprezentují Českou republiku již pouze čtyři dvojice. V zítřejší předposlední etapě Cape Epic je na programu 90 kilometrů s převýšením 2.600 metrů.

Průběžné výsledky Cape Epic najdete na cape-epic.com.