Kulhavý a Sauser dokončili Cape Epic na druhém místě

Závěrečná etapa pro mladíky ze Scott-Sram, Adel a Višňovský ​čtvrtí!

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý se švýcarským parťákem Christophem Sauserem dokončili nejslavnější etapový závod horských kole Cape Epic na celkovém druhém místě. Česko-švýcarská dvojice hájící barvy Investec-Songo-Specialized nestačila pouze na Švýcary Nino Schurtera a Matthiase Stitnemanna z týmu Scott-Sram. Třetí skončil tým Centurion Vaude 2 ve složení Švýcar Nicola Rohrbach a Rakušan Daniel Geismayr.

Závěr sedmietapového závodu se po 85 kilometrech skvěle vyvedl týmu Mitas Superior, který reprezentuje Čech Filip Adel a Slovák Tomáš Višňovský. Česko-slovenská dvojice měla až dnes štěstí, oproti předešlým etapám, kdy řešili řadu defektů. Nedělní sedmou etapu dokončili na čtvrtém místě, když za vítězným týmem mladých pušek Scott-Sram zaostali pouze o 49 sekund. V celkovém hodnocení jim tak patří patnácté místo.

Kulhavý a Sauser finišovali jako šestí se ztrátou 1:56 a jejich průběžné druhé místo dnešní dvouminutová ztráta nijak neohrozila.

Kristián Hynek a Rakušan Alban Lakata (Topeak Ergon) dokončili poslední etapu jako 15. a v celkovém pořadí skončili v elitní desítce na osmém místě.

Výsledky Cape Epic zde.