Kulhavý a Sauser se vrátili na průběžné druhé místo

Pátou etapu Cape Epic ovládli Švýcaři Schurter a Stirnemann.

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý společně se Švýcarem Christophem Sauserem obsadili v páté etapě, která byla ve znamení singltrailů, jihoafrického závodu Cape Epic třetí místo.

Česko-švýcarská dvojice nestačila v 84 kilometrů dlouhé etapě pouze na švýcarské vítěze – světového šampiona Nino Shurtera a Matthiase Stirnemanna a jejich mladé pušky z bratrského týmu Scott-Sram Holanďana Michiela Van der Heijdena a Švýcara Andriho Frischknechta.

Výsledek páté etapy rovněž zamíchal i průběžným pořadím závodu, když se do čela dostal celek Scott-Sram a na druhé místo se vrátil zpět tým Investec-Songo-Specialized s Kulhavým a Sauserem. Češko-švýcarská dvojice tak nyní ztrácí pouhých 50 sekund na vedoucí dvojici Scott-Sram. Na průběžné třetí místo se propadl po pěti dnech z první příčky Cannondale s Němcem Manuelem Fumicem a Brazilcem Henriquem Avancinim, ti ztrácí přes 9 minut.

Česko-slovenský tým Mitas Superior, s Filipem Adelem a Tomášem Višňovským, skončil po třech defektech 16. Další Čech v závodě Kristián Hynek a Rakušan Alban Lakata z Topeak Ergon obsadili 20. místo.

Zítra je na programu předposlední etapa. Šestá etapa je označována jako královská a má délku 103 kilometrů s převýšením 2750 výškových metrů.