Kulhavý a Štěpánová vítězi úvodního závodu Českého poháru horských kol

První dějství Českého poháru horských kol v XCO pro Jaroslava Kulhavého a Karlu Štěpánovou.

Stejně jako loni zvítězili Kulhavý (Specialized Racing XC) a Štěpánová (N1 BMC Team) na úvodním závodě ČP Strabag MTB Cupu, který se jel na 3,9 kilometru dlouhém okruhu v pražských Řepích.

Muži měli na programu osm okruhů a od samého začátku to byl souboj Kulhavého s Janem Škarnitzlem (Mitas Trek). Stejně tak do průběhu závodu promlouvala nabitá startovní listina s Matějem Průdkem (GAPP System – Cabtech MTB racing team), Tomášem Paprstkou (Expres CZ Scott Team Kolín), polským závodníkem Markem Konwou (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB), ale také loni profesionálním silničářem Ondřejem Cinkem (Primaflor Mondraker Rotor Team). Kulhavý se Škarnitzlem přidávali na tempu a dvojice spolu vydržela až do závěrečného okruhu, kde měl nejvíce sil Kulhavý. Druhý dokončil Škarnitzl a třetí místo bral Cink.

Závod žen byl v režii Štěpánové, která měla od prvního kola náskok necelých 20 vteřin před Jitkou Škarnitzlovou (GAPP System – Cabtech MTB racing team). Souboj o třetí místo byl mezi Barborou Průdkovou (Head Pro Team) a úřadující českou šampionkou Janou Czeczinkarovou (Mitas Trek). V závěrečném okruhu měla nejvíce sil Průdková, jež vystoupala na třetí místo.

Výsledky úvodního ČP Strabag MTB Cupu naleznete zde.