Kulhavý celkově sedmý na Vysočině

kulhavý-jaroslavPo pěti letech ovládl závod Vysočina Tomáš Bucháček z celku Whirlpool Author. K letošnímu triumfu jej posunuly čtyři bonifikační vteřiny za třetí místo v dnešní závěrečné etapě, které jej vynesly před dosud vedoucího týmového kolegu Tomáše Hunala. Triumf českých barev završil třetím místem Martin Boubal z CK Příbram Fany Gastro.

Skvěle si vedl v závodu i biker Jaroslav Kulhavý, pro nějž to byl poslední závod před olympijskými hrami v Rio de Janeiru, kde bude obhajovat zlato z Londýna 2012. Vyhrál druhou etapu a ve dvou následujících skončil druhý, v celkové klasifikaci obsadil sedmou příčku.

„Bral jsem závod jako přípravu, primárně jako trénink. Stejný závod jsem absolvoval i před čtyřmi lety, výborně mi to zapadlo do přípravy. Byl to poslední závod, nyní mě již čekají jen tréninky za motorkou či autem. Třikrát jsem byl na stupních vítězů, ale mohlo to být i lepší. První den mě z úniku vedoucí skupiny vyřadila kolize, mohlo to vypadat i lépe. Ale o výsledek mi nešlo, takže si z toho nic nedělám. Navíc jsem si musel sám hlídat nástupy a síly v závěru chyběly, ale celkově jsem na tom byl hodně dobře,“ říkal Jaroslav Kulhavý.

Do Ria vyrazí ve středu a trať olympijského závodu si vyzkoušel před rokem v říjnu.

„To byla velké vedra a necítil jsem se nejlépe. Ale trať znám a mám ji vyzkoušenou. Po příletu budu trénovat na trati, na níž se jel silniční závod a až pak se pět dnů před mým závodem přesunu do olympijské vesnice, protože trať bude otevřena pro tréninky až pět dnů před závodem,“ prozradil Kulhavý program závěrečné přípravy.

„Formu mám lepší jak před Londýnem. Když jsem se vrátil po zranění, tak to byla jen pódiová umístění. Potvrdil jsem si, že forma je tam a jsem konkurenceschopný. Jsem na tom mnohem lépe jak před Londýnem, ale uvidíme, mohou to být falešné pocity. Vždy rozhoduje jeden den, ale určitě jsem v lepší psychické pohodě,“ dodal Kulhavý.

Bucháček v jubilejním dvacátém ročníku Vysočiny vrátil českým barvám vítězství po triumfech Australana Samuela Spokese, Francouze Alexise Guerina a Rakušana Michael Gaubitzera. V roce 2012 vyhrál Stanislav Kozubek.

Výsledky:

4. etapa: Bystřice nad Pernštejnem – okruhy (82,6 km):

1. van del Dool (Niz.) 2:14:49, 2. Kulhavý (Dukla Praha-výběr MTB), 3. Bucháček (Whirlpool Author), 4. Kleinjan (Niz.), 5. Hunal (Whirlpool Author), 5. Hirt (ČR/CCC Sprandi Polkowice) všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. Bucháček 12:20:00, 2. Hunal +2, 3. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) +6, 4. Molly (Belg./Klein Constantia) +12, 5. Warchol (Pol./Whirlpool Author) +14, 6. Zimmermann (Něm.) +46, 7. Kulhavý +1:11.

Zdroj: ČSC