Kulhavý celkovým vítězem Sunshine Cupu, Škarnitzl třetí

Jaroslav Kulhavý dnes úspěšně zakončil první start v nové sezoně.

Olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z Ria Jaroslav Kulhavý vyhrál čtyřetapový závod Sunshine Cup Afxentia 2017.

Českému reprezentantovi hájící barvy Specialized Racing se v prvním závodě sezony dařilo. Dnes mu byl ve čtvrté etapě Sunshine Cupu na technickém atraktivním okruhu v národním parku Mantra tou Kampiou konkurencí pouze Francouz Jordan Sarrou (BH Sr Suntour KMC), který dorazil do finiše ve stejném čase.

Pro Kulhavého to je tak úspěšnější start než loni, kdy měl v závodě smolný pád a přivodil si dvojnásobnou zlomeninu levého zápěstí.

Dařilo se i Janu Škarnitzlovi, který potvrdil v úvodu sezony výbornou formu. Škarnitzl dnes obsadil třetí místo a stejné místo obsadil i v celkovém pořadí.  Pro jezdce celku Sram Mitas Trek to byl druhý závod v sezoně, když předtím absolvoval vítězně čtyřdenní etapový závod Costa Blanca Bike Race.

Mezi ženami se v závěrečné etapě dařilo nejvíce Jitce Škarnitzlové (Česká spořitelna Accolade), jež dorazila do cíle jako patnáctá. Těsně za ní, jako osmnáctá, skončila nejmladší závodnice elitních žen na startu Adéla Šafářová (Nutrend Specialized). V celkovém hodnocení se nejlépe umístila Škarnitzlová, která uzavřela první desítku.

Na start závěrečné etapy se bohužel nepostavila Jana Czeczinkarová, která měla krátce před startem závodu kolizi s protijedoucím vozidlem a je v péči lékařů ústřední kyperské nemocnice v Nikosii.

Za týden v neděli 5. března čeká českou reprezentaci další start, kdy se v unikátním prostředí antických rozvalin v Limassolu pojede závod kategorie C1 UCI Amathous 2017. Závod je veden jako druhý díl Sunshine Cupu.

Naši reprezentanti pojímají pobyt na Kypru jako přípravný tréninkový camp, ve kterém spojí kvalitní tréninkové a závodní kilometry. Pro olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého je účast na Kypru poslední přípravou před slavným etapovým závodem Cape Epic, kam odlétá 13. března.

Výsledky 4. etapy naleznete zde.

Celkové výsledky naleznete zde.