Kulhavý dojel v NMNM 9., Štěpánová 27.

Nino Schurter potřetí v řadě ovládl závod v Novém Městě na Moravě. Nejlepší z českých jezdců byl Jaroslav Kulhavý.

Švýcar Nino Schurter vyhrál stejně jako před týdnem v Albstadtu další díl Světového poháru horských kol. V Novém Městě na Moravě se od samého úvodu pohyboval v čele závodu a udával tempo, ale o jeho vítězství rozhodl ve Vysočina aréně až těsný foto finiš. Švýcar se radoval před druhým Novozélanďanem Antonem Cooperem. Jako třetí po šesti kolech dorazil do cíle francouzský reprezentant Maxim Marotte.

Až ze třetí řady se musel probojovat do čela nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý, který v průběhu závodu vylepšoval svojí pozici. V závěrečném kole byl již na šestý, nicméně důsledkem spadlého řetězu místo neudržel a dojel v elitní desítce devátý.
Obtížný start ze zadní pozice, resp. z deváté řady, měl i Ondřej Cink, ten ale předvedl před davy fanoušků fantastický výkon, když dorazil do cíle na skvělé 18. pozici. Jan Škarnitzl se v průběhu závodu držel ve skupině s Kulhavým, která bojovala o osmé místo, v závěru ho ale potkal stejný osud a píchnul. Do depa měl český reprezentant daleko a do cíle dorazil na 32. místě.

V závodě žen slavila vítězství stejně jako v pátek Dánka Annika Langvad. Již v úvodu spolupracovala s úřadující šampionkou Švýcarkou Jolandou Neff. O vítězce ale rozhodl až závěrečný spurt, který zvládla rychleji Dánka. Třetí místo obsadila Pauline Ferrand-Prévot z Francie. Elitní ženy si tak zopakovaly stejné pořadí jako v pátečním Short Tracku.

Z českých reprezentantek začala skvěle Jitka Škarnitzlová, když byla po zavádějícím kole desátá. V následujících pěti okruzích ale tempu nestačila a postupně se propadala pořadím až na 28. místo. V cíli skončila z českých žen nejlépe Karla Štěpánová, jež obsadila 27. místo

Světový pohár horských kol pokračuje od 6. do 8. července v italském Val di Sole.

Výsledky závodu jsou dostupné na webu UCI.