Kulhavý na MS v maratonu pátý, Ulman devátý!

Jaroslav Kulhavý dojel mistrovství světa v maratonu horských kol v německém Singenu na pátém místě.

Závod dlouhý 98 kilometrů ovládl rakouský jezdec Alban Lakata, který MS v maratonu ovládl potřetí v kariéře, stalo se tak v letech 2010, 2015 a nyní. Lakata porazil s odstupem jedné sekundy Portugalce, Tiaga Ferreiru. Ve stejném čase dojel na bronzové pozici rakouský reprezentant, Daniel Geismayer.

Kulhavý prohrál těsný souboj o čtvrté místo s Nizozemcem Mathieu van der Poelem. Oba zaostali na vítěze o 2:42. Do první desítky se dostal i Matouš Ulman, který zaostal v cíli o necelé čtyři minuty.

Bronzový medailista z loňského šampionátu Kristián Hynek obsadil 38. pozici se ztrátou 11:25.

Mezi ženami vládla Dánka, Annika Langvad, jenž těsně porazila Němku, Sabine Spitz. Třetí místo brala Norka, Rita-Gunn Dahle Flesjaa. Z českých žen se lépe dařilo Johaně Kolašínové, která skončila 21., Jitka Škarnitzlová skončila 22.

Výsledky:

Muži:

1. Lakata (Rak.) 3:17:25, 2. Ferreira (Por.) +1, 3. Geismayr (Rak.) +1,4. Van der Poel (Niz.) 2:42, 5. Kulhavý (ČR) + 2:42,… 9. Ulman (ČR) +3:49, 12. Rauchfuss (ČR) +4:56, 23. Novák (ČR) + 6:34, 28. Boudný (ČR) +7:49, 35. Adel (ČR) +10:13, 38. Hynek (ČR) + 11:25,

Ženy:
1. Langvad (Dán) 3:06:50, 2. Spitz (Něm) +1, 3. Dahle Flesjaa (Nor.) +8, … 21. Kolašínová (ČR) +8:34, 22. Škarnitzlová (ČR) +8:35. Jaroslav Kulhavý dojel mistrovství světa v maratonu horských kol v německém Singenu na pátém místě.