Kulhavý na Sunshine Cupu celkově pátý, Škarnitzlová sedmá

Čtvrtá etapa, jež byla tradičně ve znamení cross-country, ukončila etapový závod Cyprus Sunshine Cup.

Poslední etapu kyperského závodu ovládli členové týmu Specialized Racing, když se mezi muži z vítězství radoval Američan Howard Grotts a z žen slavila Dánka Annika Langvad.

Z českých reprezentantů se nejlépe prosadil Matěj Průdek (GAPP System – Cabtech) na desátém místě. Včerejší vítěz třetí etapy a olympijský vítěz z Londýna, Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), dokončil závod na 18. místě. Jeho dnešní výsledek ovlivnilo nedávné nachlazení, se kterým bojoval od začátku úvodních dní závodu.

„U Járy se po včerejší etapě projevuje nachlazení, které si přivezl ze soustředění na Kanárských ostrovech. Stejné skolilo i Honzu Škarnitzla,“ upřesňuje reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Kulhavý přesto závod dokončil a v celkovém hodnocení Sunshine Cupu obsadil páté místo. Výborný výsledek také zaznamenal Matěj Průdek, jemuž patří celkové 10. místo.

Skvěle se také od začátku předvedla Jitka Škarnitzlová, jež dnešní závod dokončila na devátém místě a v celkovém hodnocení skončila sedmá.

Celkovým vítězem čtyřetapového závodu Cyprus Sunshine Cup se stal Švýcar Lars Foster (BMC) a Holanďanka Anne van der Breggen (Specialized Racing).

Výsledky jsou dostupné zde.