Kulhavý ovládl ČP bikerů v Brně

kulhavýNejlepšímu českému bikerovi Jaroslavu Kulhavému (Specialized Racing) roste forma před blížícím se světovým šampionátem v Novém Městě na Moravě. Jasně to potvrdil svým jednoznačným vítězstvím ve čtvrtém dílu Českého poháru, který se jel v Brně. Závod žen se stal kořistí mexické reprezentantky Daniely Campuzanové.
Juniorkám opět vládla Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing) a při absenci několika nejlepších juniorů zaskočil další domácí jezdec Maďar Attila Valter.

Kulhavý si jel od začátku svůj závod a vyhrál systémem start-cíl. „Zlomenina mě už vůbec neovlivňuje, ale pořád platí, že nesmím spadnout. Proto se trochu raději šetřím než riskovat pád. Když dostanu ránu, tak ruka sice bolí, ale v ničem mě neomezuje. Z tohoto pohledu jsem v pohodě. Dneska se mi jelo super, konečně jsem závodil na trati, která mi sedla profilem. Proto jsem si dovolil jet sám od startu do cíle i když únava z tréninku byla. Byl to poslední cross country před MS, takže jsem maximálně spokojen, protože jsem si mohl svoje tempo regulovat,“ řekl Jaroslav Kulhavý.

Za Kulhavým jezdil kvintet bikerů, který se tři kola před koncem rozdělil. Vpředu zůstali Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) a Polák Bartlomiej Wawak, kteří vystoupili na stupně vítězů. Výborně zajel i Matěj Průdek (Nutrend Specialized Racing), který vybojoval páté místo a zároveň prvenství mezi jezdci kategorie do 23 let.

Mezi ženami přišla Jana Czeczinkarová (SRAM Mitas Trek) o svojí letošní neporazitelnost na domácích tratích. Velmi dobře si vedla a z prvenství se radovala mexická závodnice Daniela Campuzanová jež vyhrála o 42 vteřin před Karlou Štěpánovou (Kona Cycling Point) a Czeczinkarovou, která dojela o 1:03 později. Campuzanová tak potřetí za sebou vystoupila na stupně vítězů když ve dvou předchozích podnicích skončila třetí, páté místo zaručilo titul akademické mistryni ČR Barboře Průdkové (Nutrend Specialized Racing).

Juniorkám stále vévodí Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing), na kterou ani ve čtvrtém závodu seriálu žádná ze soupeřek neměla. Všechny domácí juniory, mezi nimiž chyběli ti nejlepší, kteří jsou na soustředění, zaskočil výborným výkonem maďarský jezdec Attila Valter. Vyhrál o 23 vteřin před Adamem Šimůnkem (KC Kooperativa Jablonec n.N.), třetí dojel o dalších šest vteřin později David Bártek (Bike 2000).

Výsledky:
Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:31:11, 2. Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) +1:12, 3. Wawak (Pol.) +1:33, 4. Paprstka (Expres CZ-Merida Team Kolín) +3:15, 5. Průdek (Nutrend Specialized Racing) +4:22, 6. Nesvadba (Expres CZ-Merida Team Kolín) +4:49.

Ženy:

1. Campuzanová (Mex.) 1:22:57, 2. Štěpánová (Kona Cycling Point) +42, 3. Czeczinkarová (SRAM Mitas Trek) +1:03, 4. Škarnitzlová (Česká spořitelna – Accolade) +1:18, 5. Průdková (Nutrend Specialized Racing) +1:40, 6. Morfiniová-Macouzetová (Mex.) +2:13.

Juniorky:

1. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) 43:58, 2. Krupová (Expres CZ-Merida Team Kolín) +38, 3. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +58.

Junioři:

1. Valter (Maď.) 1:01:05, 2. Šimůnek (KC Kooperativa Jablonec n.N.) +23, 3. Bártek (Bike 2000) +29.