Kulhavý si na MS vyjel další stříbro

Jaroslav Kulhavý získal na světovém šampionátu v australském Cairns stříbrnou medaili. Český borec n​estačil pouze na Švýcara Nino Schurtera.

Jaroslav Kulhavý vybojoval na mistrovství světa v tropickém Cairnsu parádní stříbrnou medaili, když mu až v posledním kole ujel naprostý suverén této sezony, Švýcar Nino Schurter. Dvaatřicetiletý rodák z Ústí nad Orlicí předvedl výborný výkon, nepřemohl však švýcarskou přesilu, kdy Schurterovi mohl vypomoci nakonec třetí Thomas Litcher.

Skutečnost, že to vítěz všech šesti dílů letošního Světového poháru s o rok starším českým rivalem neměl vůbec jednoduché, potvrzuje sám fenomén současného mountainbikingu.

„Bylo to fakt těžké… Jaroslav byl dnes extrémně silný. Měl jsem štěstí, že byl Thomas (Litcher) pořád s námi a já ho mohl nechat jet špici… Ten poslední kopec byl opravdu náročný a já jsem byl rád, že máme tak silný tým.“

Švýcarská výprava vůbec v Austrálii dominovala – výhrala týmovou štafetu, díky Schurterovi mužskou kategorii Elite, Jolanda Neffová vyhrála v elitní kategorii žen a Sina Freiová zase kralovala v kategorii do 23 let.

Jan Škarnitzl obsadil 31. místo, Jan Nesvadba finišoval jako 40.

Výsledky muži Elite zde.