Kulhavý v úvodu Sunshine Cupu třetí

Český reprezentant Jaroslav Kulhavý začal Sunshine Cup třetím místem, Jitka Škarnitzlová skončila sedmá.

Úvodní etapu Cyprus Sunshine Cup, kterou byla „enduro“ časovka na 14,7 kilometru, zvládl nejlépe z českých reprezentantů Jaroslav Kulhavý, který obsadil třetí místo. Nestačil pouze na Švýcary Thomase Litshera a Larse Fostera. Skvěle se dařilo i Matějovi Průdkovi, jenž obsadil sedmé místo. Obhájce loňského druhého místa, Jan Škarnitzl, dokončil 11.

Z žen se z vítězství radovala Švýcarka Linda Indergand před Holanďankou Annou Van Der Breggen, jež je skvělá silničářka, když vybojovala v Riu zlatou olympijskou medaili v silničním závodě a bronzovou medaili v jízdě proti chronometru. Třetí skončila německá reprezentantka Githa Michiels. Z Češek se nejlépe prosadila Jitka Škarnitzlová na sedmém místě. Jana Czeczinkarová obsadila 12. a Lucie Krupová 32. příčku.

Čtyřetapový závod Cyprus Sunshine Cup zítra pokračuje druhou etapou point-to-point dlouhou 52 km s převýšením 2.154 m. V sobotu je na programu obdobná etapa dlouhá 66 km s převýšením 1.993 m. V neděli se koná tradiční závěrečný cross country závod na těžkém 5,9 kilometrovém okruhu.

Výsledky etapy dostupné zde.