Kulhavý odletěl na olympijské hry do Ria

jaroslav-kulhavy-specialized-racing-2016-czech-team-strabag-oh_rioJaroslav Kulhavý včera osamoceně linkovým letem zamířil do brazilského Rio de Janeira. V dějišti olympijský her ho čeká aklimatizace a finální trénink před samotným závodem, kdy bude 21. srpna obhajovat zlatou medaili z Londýna.

“Závěrečná příprava proběhla perfektně. Jsem rád, že poslední týdny byly celkem v klidu a dařilo se mi podle mých představ. Po mistrovství republiky v Bedřichově jsem odjel s Honzou Škarnitzlem a reprezentačním týmem MTB do Beskyd, kde jsme i přes chvílemi nedobré počasí kvalitně potrénovali, a příprava vyvrcholila silničním etapovým závodem Vysočina Tour, který jsem jel i před 4 lety,” říká k posledním týdnům Jaroslav, kdy dal přednost tréninku a silničnímu závodu před cestou do Kanady na předposlední závod Světového poháru horských kol.

Mimo kvalitního tréninku na Vysočině i jednu ze čtyř etap vyhrál, dvakrát dospurtoval druhý a vyhrál bodovací soutěž.

“Pocity jsou velmi dobrý a doufám, že jsem se opět posunul blíže ke svému maximu. V porovnání se stejnou dobou před čtyřmi lety se cítím dokonce lépe, ale o výsledku na olympijských hrách bude rozhodovat spousta faktorů v daný den D…,” ví dobře jedenatřicetiletý biker.

“První týden po příletu budu bydlet s týmem, který tam pronajal apartmán. Bude tam s námi i Peter Sagan a bude to nejlepší varianta, co se týče možností tréninku a vhodných terénů, které jsou u olympijské vesnice omezené. K české výpravě se potom připojím příští středu, to se pro trénink otevře i olympijský okruh. Těším se, že se potkám i s dalšími českými sportovci a trochu nasaju olympijskou atmosféru ve vesnici, i když se pochopitelně budu soustředit na ten svůj závod, který přijde až poslední den her,” uvádí Kulhavý na svých osobních stránkách.

Zdroj: Osobní stránky Jaroslava Kulhavého

jaroslav-kulhavy-specilized-česká-televize