Mladé bikery čeká další závod Juniorské světové série

Švýcarský Gränichen bude o víkendu dějištěm dalšího významného závodu horských kol – Juniorské světové série a HC  UCI závodů pro kategorie U23 a Elite.

Na okruhu, který je celý zasazený do atraktivního prostředí kamenného lomu se představí široký juniorský reprezentační výběr České republiky: Tereza Vaníčková, Kamila Janů, Jana Tesařová, David Zadák, Samuel Jirouš a Ondřej Hátle.

„Snažíme se v maximální možné míře pokračovat v podpoře mladých závodníků, protože oni jsou budoucnost naší disciplíny. V letošním roce už jsme dali možnost startovat v reprezentačním dresu deseti juniorům a jde nám především o to, aby získali potřebné zkušenosti na těžkých tratích Světového poháru, osvojili si rychlost, kterou se tady jezdí a ztratili přirozený respekt k náročnému okruhu i početnému poli vysoce kvalitních soupeřů“ upřesňuje reprezentační trenér Viktor Zapletal a dodává:

„Vysokou výkonnost v celé sezóně předvádí David Zadák, který má na to, aby jezdil v první světové desítce, možná i lépe. Mezi juniorkami jezdí stabilní, kvalitní výkony Tereza Vaníčková a je velmi pravděpodobné, že o výkonnost těchto dvou juniorů se bude juniorská reprezentace opírat na ME a MS. Ostatní členové užšího reprezentačního výběru se nám zatím profilují, máme široké pole jezdců s velmi podobnou výkonností, o nominacích na ty nejdůležitější závody roku bude rozhodovat především aktuální forma a schopnost kvalitně závodit se zahraniční konkurencí. Závod v Gränichenu tedy bude z tohoto pohledu důležitý.“

V kategorii do 23 let nás bude reprezentovat Adéla Šafářová, která ve své první sezóně kategorie U23 sbírá jeden úspěch za druhým.

Ostatní členové reprezentačního výběru do 23 se omluvili a dali přednost odpočinku a tréninku před další částí sezóny.