Na Světovém poháru v Andoře se dařilo třiadvacítkářům

Světový pohár horských kol v cross country pokračoval závodem ve Vallnordu v Andoře, kde nejvýraznější výsledek ve vysokohorském prostředí zajely kategorie do třiadvaceti let.

V závodě třiadvacítkářů slavil vítězství Kanaďan Luca Braidot. Z českých jezdců byl nejúspěšnější Jan Sáska na 15. místě, Jan Zatloukal po technických problémech skončil 20. a Filip Konečný 33.

“Tahle trojice má rozhodně potenciál, což ostatně dokazují už od mládežnických let,” doplňuje výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Mezi ženami U23 se radovala Line Burquier z Francie. Zuzana Šafářová skončila na 26. pozici, což je její výsledkové maximum v tomto roce v závodě světového poháru!

Mezi elitními muži si pro vítězství dojel Ital Luca Braidot. Nejlepším Čechem byl 38. Ondřej Cink. V ženách slavila vítězství Anne Terpstra z Nizozemska. Z českých reprezentantek dojela nejlépe 37. Jana Czeczinkarová a 44. skončila Jitka Čábelická.

V průběžném pořadí mužů je na tom nejlépe Cink 22., poté Škarnitzl 84. V průběžném pořadí žen je Čábelická 44., Czeczinkarová 50. a Tvarůžková 52

Výsledky:

Ženy U23:

1. Line Burquier (Fr., Canyon Cllctv) 1:01:14, 2. Ronja Blöchlinger (Švýc.) +0:36, 3. Puck Pieterse (Niz., Alpecin Fenix) +0:52, … 26. Zuzana Šafářová (Rouvy Specialized) +8:41.

Muži U23:

1. Carter Woods (Kan., Norco Factory) 1:04:14, 2. Martin Luca (Fr., KMC Orbea) +0:19, 3. Riley Amos (USA, Trek Factory) +1:01,…15. Jan Sáska (Rouvy Specialized) +3:09, 20. Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) +3:59, 33. Filip Konečný (Nutrend Specialized) +5:28, 81. Jakub Vlasatý (Rouvy Specialized) +12:45.

Ženy Elite:

1. Anne Terpstra (Niz., Ghost Factory) 1:15:21, 2. Mona Mitterwallner (Rak., Cannondale Factory) +0:57, 3. Ramona Forchini (Švýc., jb Brunex Superior) +1:34, …37. Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) +9:15, 44. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +12:19.

Muži Elite:

1. Luca Braidot (It., Santa Cruz FSA) 1:15:31, 2. David Valero Serrano (Šp., BH Templo Cafes) +0:10, 3. Nino Schurter (Švýc., Sram Scott) +0:27,… 38. Ondřej Cink (Kross Orlen) +5:33, 48. Jan Škarnitzl (GAPP System – Kolofix) +6:54, 61. Lukáš Kobes (GAPP System – Kolofix) +9:05, 83. Jan Vastl (GAPP System – Kolofix) -2 kola.