Na YOG začíná cyklistický boj o nejprestižnější sadu medailí

Na YOG začíná cyklistický boj o nejprestižnější sadu medailí

Cyklistické soutěže na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires míří k velkému finále, kterým je týmový závod bikerů a silničářů.

Olympijský Green Park bude od sobotního dopoledne dějištěm pětidenního cyklistického maratonu, kdy dvojice nominovaných států budou usilovat o zisk cenných bodů v časovce dvojic, silničním závodě, MTB Cross country Eliminator, MTB Cross country Short Track a silničním kritériu.

Závod je pojatý jako týmová soutěž, do níž se započítávají výsledky obou závodníků jednotlivých států. Body se následně sčítají do konečného pořadí, podle kterého pak bude udělena jedna sada medailí. Rozhodovat tedy bude univerzálnost obou jezdců a schopnost zvládnout na vysoké úrovni všechny disciplíny.

Českou republiku bude reprezentovat dvojice našich aktuálně nejúspěšnějších juniorů, mistrů republiky, Samuel Jirouš a Petr Kelemen.

„Přijel jsem sem nachlazený, ale teď už se cítím dobře, jsme s Kellyšem připraveni bojovat o každý bod,“ informuje z Buenos Aires Sam Jirouš, který patří k absolutní bikerské světové špičce juniorského pelotonu.

„Je pro nás velkou motivací tady závodit. Cítím se dobře, tréninky, které jsme tady absolvovali, byly hodně rychlé, docela si věřím, chtěli bychom bojovat o přední olympijské umístění,“ říká jeden z nejlepších juniorských dráhařů světa, vynikající silničář a bývalý bikrosař, Petr Kelemen, který bude chtít v Buenos Aires překonat neuvěřitelnou šňůru několika čtvrtých míst z letošního dráhového mistrovství světa a Evropy.