Představení okruhu druhého kola STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském XCO v Praze – Řepích

Představení okruhu druhého kola STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském XCO v Praze – Řepích

Přestože počasí bikové lokalitě v pražských Řepích tradičně moc nepřeje, je náročný okruh připraven pro druhé kolo STRABAG Českého poháru horských kol.

Na programu nebude pouze nedělní olympijské XCO, ale také sobotní Český pohár MINIME pro všechny dětské kategorie a odpolední, divácky atraktivní sprint Eliminátor XC.

Pořadatelský tým SK Cyklistů Praha NUTREND Specialized očekává nejenom účast kompletní české špičky včetně olympijského vítěze a medailisty z Ria,  mistra světa a Evropy, Jaroslava Kulhavého, ale také řadu  vynikajících závodníků ze zahraničí.

Trať v Řepích je poměrně náročná, technická, s kombinací přírodních a uměle vytvořených sekcí. Vzhledem k tomu, že celý okruh je začleněný do poměrně malého prostoru, kde se jezdci během jediného kola několikrát vrací do prostoru startovní a cílové rovinky, mohou diváci sledovat průběh celého závodu.

Představme si některé zajímavé pasáže XCO okruhu v Řepích:

1) Specialized EPIC – divácky atraktivní technická pasáž v přímé blízkosti startu a cíle kombinuje celou řadu prvků moderního cross country. Jezdci sjíždějí odkloněné, dřevěné schody, absolvují hned tři druhy kamenitých pasáží, po rovině, v prudkém sjezdu a ve výjezdu, to vše kombinované se single tracky a klopenými zatáčkami.

2) NUTREND Enduro Trail – dlouhý technický sjezd zasazený do nádherné přírody, ve svých extrémních pasážích dělá starosti i zkušeným jezdcům.

3) CALABRONE – divácky vyhledávaný kamenitý drop s dopadem do pravotočivé zatáčky s následným levotočivým, prudkým sjezdem zakončeným klopenou zatáčkou na kterou navazuje trail do nejnižší části řepské tratě. CALABRONE navazuje na technickou pasáž Specialized EPIC a nachází se rovněž v přímé blízkosti startu a cíle.

4) SHERWOOD – odkloněný technický výjezd v listnatém lesíku v průběhu závodu odčerpává jezdcům hodně sil.

5) DUKLA Trail – dlouhý lesní výjezd v serpentinách.

6) Zídka – drop, který není těžký a nebezpečný, pokud nemáte příliš velkou nebo naopak příliš malou rychlost…

7) MOOSE Double Trouble Drop – prudký sjezd, původně postavený pro závody koní, „zpestřují“ dva různě vysoké dropy.

8) TOMKET Double Single – zábavná pasáž za každého počasí – jezdci ji projíždějí smykem.

9) JARDA – pokud chcete projíždět tuto pasáž s kamenitým dropem a prudkým výjezdem plynule a čistě, musíte disponovat patřičnou silou, rychlostí a výbornou technikou. Podobně jako olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, podle kterého je tato pasáž pojmenovaná.

10) RATATUJ – úplně nová pasáž, kterou se doposud v žádném závodě neprojíždělo. Tvoří ji dlouhá roleta z klád zakončená menším dropem s následným prudkým výjezdem s klopenou zatáčkou.

11) MASERATI LEVANTE UP and DOWN – nový, široký písčitý výjezd na nejvyšší bod trati, kde jezdci projedou přírodní Pumptrack s následujícím prudkým sjezdem zpět do údolí. Celou pasáž lze pohodlně sledovat z prostoru startu a cíle, jak je patrné z naší fotografie.

12) VANA – zábavná pasáž zakončená přejezdem krátké rolety z klád.

13) SLALOM – není až tak jednoduchý, jak na obrázku vypadá…