Prokop a Slavík umí i bez řetězů – vyhráli Red Bull Pump Riders

V evropské premiéře unikátního bikového závodu Red Bull Pump Riders, kdy závodníci nemají na kolech řetězy a využívají pouze energii svého těla, ze sebe doslova vypumpoval duši Michal Prokop. Český bikový univerzál se totiž přihlásil do obou kategorií!

Nejdřív vyhrál kvalifikaci na MTB i BMX a pak pumpoval tak, že si po neskutečných 37 závodních jízdách, kdy sotva stíhal měnit kola, vyjel postup do obou finálových jízd. Na BMX zvítězil, v MTB skončil těsně druhý. „Já sem si to chtěl hlavně užít. Jedno první, jedno druhý místo – co víc si přát,“ usmíval se v cíli. „Nohy mohly, hlava taky, ale ruce už ne …“ přiznal Michal k zaváhání v úplně poslední jízdě slunného dne na pražské Štvanici.
V dualové trati postavené partou lidí okolo Michala Marošiho si jinak do té doby počínal téměř suverénně a jediné Michalovo zaváhání prozrazovalo zkrvavené koleno z jedné z rozjížděk na malém kole. Fourcrossový mistr světa a bikrosový olympionik si kleštěmi „zkrátil“ roztržené džíny a pokračoval v pumpování …

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *