Průdková je vicemistryní Evropy ve sprintu!

Barbora Průdková na mistrovství Evropy v italském Darfo Boario Terme vybojovala ve sprintu Eliminátor stříbrnou medaili. Ve finálové jízdě nestačila pouze na zlatou Švýcarku Kathrin Stiernemannovou, bronzová skončila Holanďanka Anne Terpstraová.

Ze čtveřice českých jezdců postoupila z kvalifikace do finálových rozjížděk pouze dvojice Barbora Průdková a Jakub Kavalír. Průdková kvalifikaci zvládla skvěle, když žádná ze soupeřek nebyla rychlejší. Výborně sólo jízdu zvládl i úřadující český šampion Jakub Kavalír, jenž zajel osmý nejlepší čas. Ve čtvrtfinále však neuspěl a obsadil jedenácté místo.

Závod bohužel provázelo extrémní množství pádů. Na jeden z nich doplatil i český reprezentant Dominik Prudek, který skončil již po tréninku v nemocnici se zlomeným zápěstím. Neuspěl ani zkušený Jan Nesvadba, který doplatil na mechanický problém.

Závod mužů vyhrál Francouz Titoun Perrin Ganier, který se v poslední zatáčce dokázal vmáčknout před Rakušana Daniela Federspiela. Na třetí příčce přijel Holanďan Jeroen van Eck.

Výsledky:

Ženy:

  1. Stiernemannová (Švýc.), 2. Průdková (ČR), 3. Terpstraová (Niz.), 4. Clauzerová (Fr.), 5. Oberparleiterová (It.), 6. Waldisová (Švýc.)

Muži:

  1. Perin Ganier (Fr.), 2. Federspiel (Rak.), 3. van Eck (Niz.), 4. Horvath (Něm.), 5. Rogier (Fr.), 6. Wagenbauer (Něm.), …11. Kavalír (ČR).