Registrace Cycling University otevřena!

Český svaz cyklis​tiky otevřel informační server svého projektu Cycling University, kde je zároveň možnost se registrovat k jednotlivým seminářům.

Místem setkání úvodního semináře Cycling University, který se uskuteční v úterý 12. března 2019 v Praze bude Aula České unie sportu v Praze 6 na Strahově, Zátopkova ulice 100/2.
Konferenční aula se nachází přímo v tribuně spartakiádního stadionu na Strahově a disponuje odpovídající, bezplatnou parkovací kapacitou.

Úvodní přednáška bude patřit Mgr. Viktorovi Zapletalovi, který představí koncept Cycling University a následně bude pokračovat přednáškou na téma: „Současné světové trendy a metodiky cyklistického tréninku“.

Hostem druhé přednášky bude MUDr. Jiří Dostál, přední sportovní lékař a odborník na problematiku fyziologie sportovní zátěže, který spolupracuje s našimi nejúspěšnějšími reprezentanty. Téma: „Vysokohorská a hypoxická příprava, obecná pravidla, účinnost, doporučené postupy“

Třetím hostem bude světově uznávaný expert na problematiku sportovní výživy, oficiální poradce českého olympijského týmu a mnoha sportovců světové špičky, Prof. MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA, přednosta IV. Interní kliniky a Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky Univerzity Karlovy. Téma: „Současné trendy složení jídelníčku sportovců, osobní výživové poradenství“

Úvodní seminář uzavře beseda s historicky nejúspěšnějším handicapovaným cyklistou světa, šestinásobným paralympijským vítězem, šestinásobným mistrem světa, čtyřnásobným vítězem Světového poháru, Mistrem Evropy, světovým a paralympijským rekordmanem, účastníkem Tour de France, Jiřím Ježkem. Téma: „Trénink z pohledu profesionála, předstartovní stav, stres a psychika sportovce, kompenzace handicapu“

Časový program:

9:30 – 10:00 hod.           prezentace účastníků
10:00 – 11:00 hod.          I. přednáška
11:30 – 12:30 hod.         II. přednáška
13:00 – 14:00 hod.        III. přednáška
14:30 –  15:30 hod.        IV. přednáška

Absolventi kurzů Cycling University obdrží přednáškový certifikát, který bude podmínkou pro vykonávání činnosti na pozicích národních trenérů či trenérů SCM.

Úvodní přednáškový cyklus pro rok 2019 bude zahájen seminářem 12. března, následovat budou přednášky 9. dubna, 18. června, 15. října a 26. listopadu.

Veškeré informace o Cycling University ČSC a přihlašovací online systém naleznete na www.cyclinguniversity.cz.