Reprezentační tým MTB 2017 – info č. 24.

Prosím, věnujte pozornost informacím, které se týkají MS v Cairns:

1) Štafeta

– štafeta startuje ve středu 6.9. v 15:00 hodin

– složení štafety: Matěj Průdek (U23), David Zadák (J), Barbora Průdková (U23), Adéla Šafářová (U23), Jaroslav Kulhavý (ME) 

(startovní pozice v uvedeném pořadí)

– náhradníci: Jitka Škarnitzlová (WE), Samuel Jirouš (J), Jan Škarnitzl (ME)

– předpokládané časy startů:

   15:00 Matěj

   15:12 David

   15:24 Bára

   15:37 Adla

   15:50 Jára

2) časový posun

– aktuální časový posun v Cairns je + 8 hodin. Vzhledem k tomu, že řada z Vás není na takovou změnu zvyklá a pro mnohé to bude patrně jejich první závodní zkušenost v takové časové změně, doporučuji připravit se na australské podmínky už nyní.

Snažte se postupně posunout, už nyní dobu, kdy půjdete spát i kdy vstáváte alespoň o 1 – 2 hodiny. Velmi vám to pomůže pro rychlejší adaptaci na časový posun.

3) let

– čeká nás let trvající téměř 29 hodin. Uzpůsobte tomu maximálně své oblečení, vezměte si na sebe pohodlné věci, tepláky a mikyny, ať se vám v letadle, v rámci možností, dobře spí.

Nezapomeňte si vzít na palubu náhradní oblečení a základní hyg. potřeby v cestovním provedení.

Takto dlouhý let představuje pro organismus jistou zátěž, počítejte tedy s tím, že v neděli po příletu budete spíše odpočívat, podíváme se na trať, ale trénink bude jenom velmi lehký.

4) teplota

– v Cairns je velmi teplo a také dusno. I zde platí to samé, co pro časový posun, pokud to bude jenom trochu možné, snažte se alespoň trochu adaptovat na teplo i v našich podmínkách. Trénujte v nejteplejší části dne už nyní, doma, jezděte v poledních hodinách. Váš organismus si po určité době tuto skutečnost osvojí a začne se tzv. adaptovat na teplo, což se samozřejmě významně projeví během tréninků a při závodě v Cairns.

 

Ahoj, přeji klidný den a těším se na setkání ve Val di Sole, Viktor Zapletal.