Reprezentační tým MTB 2018 – info č. 2.

Prosím věnujte pozornost několika informacím od reprezentačního trenéra Viktora Zapletala, které se týkají sezóny 2018.

1) Předseda Komise MTB ing. Petr Marek se stal Prezidentem ČSC. Z tohoto důvodu nebude dále zastávat post předsedy Komise MTB ČSC a tuto funkci bude vykonávat Josef Dlohoš, kterého znáte ze závodů ČP. S Petrem ale samozřejmě i nadále budeme v nejužším kontaktu.

2) Z důvodu změny sponzorů dojde k úplné výměně oblečení reprezentace, jak dresů, tak i civilního oblečení. Od této chvíle bude platit následující a prosím Vás o respektování a profesionální přístup:

Civilní oblečení:  reprezentaci bude oblékat firma 4F. Staré civilní oblečení si můžete ponechat pro své soukromé využití. Nové oblečení obdržíte před prvním reprezentačním výjezdem.

Dresy: pro všechny členy reprezentace, kteří byli nominováni na ME a MS 2017 a mají své sady dresů a tréninkového oblečení platí následující:

– dresy s krátkým i dlouhým rukávem, vesty a kombinézy budete vracet. Toto oblečení bude firmou Kalas upraveno a dostanete ho zpět. Oblečení k úpravě mi doručíte poštou na adresu: Viktor Zapletal, Reprezentační tým ČR, Zátopkova 100/2, Praha 6, 160 17, případně můžete ponechat v Praze na Strahově na vrátnici ČUS – pokud tak učiníte, informujte mě sms nebo telefonicky.

Prosím, abyste oblečení zabalili do balíčku a zřetelně označili svým jménem. Vše pošlete nejpozději do 28.2. 2018.

Upravené oblečení vám vrátím zpět před nejbližší reprezentační akcí.

– vše ostatní, tedy kalhoty, pláštěnky a návleky si ponecháte a  budete nadále používat bez úprav.

! V žádném případě se nesmí oblečení s logy sezóny 2017 a starší objevit na oficiální reprezentační akci nebo výjezdu reprezentace 2018.

! Upozorňuji, že na žádost firmy Kalas je toto  ošetřeno smlouvou a v případě nedodržení podmínek smlouvy následnou finanční sankcí.

3) Realizační tým reprezentace MTB bude od roku 2018 rozšířen o dalšího člena – trenéra techniky pro XCO a bude jím dlouholetý a úspěšný reprezentant ČR ve sjezdu Matěj Charvát. Matěj bude vybaven e-bikem a jeho úkolem bude pomoci vám při najíždění tratě při vybraných závodech SP, ME a MS.

Mimo tento úkol plánujeme uskutečnit s Matějem také tréninkové kempy reprezentace zaměřené výhradně na nácvik průjezdu těžkých technických pasáží. Tyto kempy budou primárně určeny pro kategorie junior a U23, ale uvítám samozřejmě také účast jezdců kategorie Elite. Úvodní kemp se uskuteční před závodem ČP v NMNM na trati SP v NMNM. O všem budete včas informováni v dalších zpravodajích reprezentace.

4) Posílen bude také lékařský tým reprezentace MTB, který se nyní skládá z odborníků: Prof. MUDr. Jana Štulíka, Drsc, as. MUDr. Jana  Kryla, Csc., MUDr. et Mgr. Roberta Války – lékaře české olympijské výpravy a Dr. Emila Bolka, vedoucího pracovníka ASC CASRI Dukla Praha. V oblasti sportovní výživy spolupracujeme s předním světovým odborníkem na tuto problematiku Prof. MUDr. Liborem Vítkem, PhD.

V případě potřeby mohou členové reprezentace využívat služeb našeho lékařského týmu. Postup bude jednoduchý a stejný jako doposud, když jsme řešili nějaké problémy – budete mě informovat o vašich potížích a já domluvím schůzku s konkrétním odborníkem.

Novinkou budou testy, které členové reprezentace budou absolvovat a měly by vám pomoci při přípravě a tvorbě tréninkových plánů i kulminaci vaši výkonnosti směrem k plánovaným vrcholům sezóny. O tomto budete informováni v dalších zpravodajích.

5) Níže příloze naleznete dokumenty pro rok 2018, které musí vyplnit a podepsat každý člen reprezentace: Statut člena státní reprezentace ČSC a Závazek sportovce ve věci dopingu ve sportu. Upozorňuji, že bez těchto podepsaných dokumentů nebude možná účast na žádné reprezentační akci. Závodníkům, kterým ještě není 18 let podepíší dokumenty jejich rodiče. Vytištěné a podepsané dokumenty mi přivezete na nejbližší výjezd který společně budeme absolvovat.

6) Žádám všechny závodníky, členy reprezentačního výběru, aby mne informovali, pokud dlouhodobě užívají nějaké léky či vlastní terapeutickou výjimku schválenou Antidopingovým výborem ČR.

V případě, že v době před reprezentačním výjezdem utrpíte nějaké zranění a budete v této souvislosti ošetřeni, pošlete mi informaci o rozsahu Vašeho zranění a přehled léčiv, které byly použity na ošetření.

Upozorňuji všechny závodníky, že užití veškerých léčiv použitých v průběhu reprezentační akce mi musí být známo, případně konzultováno s lékařem reprezentačního týmu.

7) Upozorňuji závodníky uvedené v Rankingu UCI do 40. místa (ženy) a do 100. místa (muži), aby nezapomněli poslat do 15.3. první část Medical monitoringu na UCI v postupu shodném s předchozími roky. Druhou část MM je potřeba poslat do 15.7. 2018. Do kopie emailu, který budete posílat na UCI dejte také prosím koordinátora ČSC Veroniku Rackay: rackay@ceskysvazcyklistiky.cz a mě.

Přeji Vám klidný den a bezproblémovou přípravu na sezónu 2018, Viktor Zapletal.

PŘÍLOHY:

Závazek_sportovce_ve_věci_dopingu_ve_sportu

Statut_člena_státní_reprezentace_ČSC