Reprezentační tým MTB 2018 – info č. 43.

Zdravím Vás přátelé, posílám Vám odkaz na video trati v Lenzerheide, na které pojedete MS XCO.

Prosím, abyste si video důkladně prohlédli, především tímto oslovuji naše juniory a kategorii U23 a všechny, kteří v Lenzerheide ještě nezávodili.

Trať v Lenzerheide není přehnaně náročná technicky ani svým profilem, je plynulá a celkově patří k nejhezčím tratím na kterých se jezdí SP XCO.

Její záludnost spočívá v kořenech a kamenech a několika stopách, které budete projíždět ve většině pasáží a jakékoliv vykolejení z vaší ideální stopy vás může stát mnoho cenných sekund.

Na trati jsou dva vysoké dropy. První budete skákat a patří k největším skokům, na které v závodním XCO narazíte, nicméně budete dopadat do svahu s ideálním, bezpečným sklonem, takže jde spíše jen o úvodní, pocitovou záležitost, později tento skok v podstatě nebudete vůbec řešit.

Druhý skok je z velkého kamenu a lze ho jen přejet vpravo, těsně vedle malého smrku, který vymezuje jeho hranu, což je výsledně jistější i podobně rychlé jako skok, který je vysoký, dopadá do klopenky a občas končí defektem.

Dále, za kamenným polem je přejezd vysokého kamenu po jeho úzké hraně. Jde o spíše trialový prvek, v tréninku to zvládnete, ale v závodě dochází v této pasáži téměř vždy k tomu, že ji jezdci neprojedou, stopa se ucpe a ztrácí se zde mnoho času. Výsledná jízda B line je o pár metrů delší, ale bez rizika a bez větší časové ztráty.

Video Lenzerheide:

Ahoj v sobotu a prosím přijeďte na sraz včas :).

Viktor Zapletal