Reprezentační tým MTB 2020 – info č. 54

Dotazník Cyclists Alliance k aktuálnímu bodovému ohodnocení, resp. neohodnocení závodů UCI.

Z podnětu sportovců byl Cyklistickou Aliancí vypracován dotazník určený výhradně pro MTB, který má specifikovat názor závodníků na aktuální situaci z pohledu zmrazení, připsání či nepřipsání bodů UCI za absolvované závody od 3. března 2020.

Dotazník obdrželi zástupci všech zemí, které jsou z pohledu MTB aktivní a jejich jezdci figurují v rankingu UCI.

Cílem je pokus o nalezení spravedlivého systému ohodnocení závodů s ohledem na startovní pozice v budoucích závodech kategorie C, SP, ME a MS.

Jde o složitou situaci, je potřeba si uvědomit, že řada zemí světa vlivem pandemie omezila nebo dokonce úplně zastavila pořádání bodově ohodnocených závodů UCI a situace je tedy značně nevyvážená.

Závodníci některých zemí světa nyní nemohou plnohodnotně závodit z důvodu zrušení domácích závodů a někteří nemohou dokonce ani vycestovat za závody do jiných zemí.

Česká republika naopak představuje opačný pól, my v podstatě plnohodnotně závodíme, pokud jde o tuzemské závody všech kategorií.

Prosím tedy naše jezdce, ale i trenéry a funkcionáře klubů – věnujte dotazníku pozornost a najděte si čas k vyplnění.

Výsledky jsou z pohledu sportovců velmi důležité, budou vyhodnoceny a poslány UCI k projednání a nastavení nového systému.

Dotazník Cyklistické Aliance: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI1lcznOblNFIhsEoMU-JmYF6uIAkyL2tlijSpg-m8624qRw/viewform