Reprezentační tým MTB 2021 – info č. 5.

S ohledem na řadu Vašich dotazů týkajících se zajištění vakcín pro státní reprezentaci MTB, níže naleznete aktuálně informaci.

Datum: 07.01.21, 09:13
Předmět: Informace – zajištění vakcín proti Covid-19 pro státní reprezentaci

Určeno: předsedové + sekretáři NSS

Vážení představitelé národních svazů, předně přejeme vše nej… do nového roku, ať Vám slouží zdraví a věci se daří.

Podáváme krátkou průběžnou zprávu o procesu zajištění vakcín pro sportovce a realizační týmy státní sportovní reprezentace.

Na zajištění vakcinace pracuje ČUS od konce listopadu. Proběhla opakovaná jednání se zástupci MZ ČR a Ústřední vojenské nemocnice k postupu zajištění vakcín a k realizaci očkování. Dvoukolově jsme od vás, národních svazů, získali informace o zájmu a požadavcích, který jsme poskytli MZ ČR. Tímto také děkujeme za skvělou součinnost.

Vaše  požadavky jsou rozdělené na akutní potřebu v začátku roku 2021 a na další období roku. Celkový počet osob, pro které jsou poptávány vakcíny je 6000 (včetně rezervy), z toho v první fázi 1800. V rezervě je počítáno se svazy mimo ČUS. Toto číslo je bráno za kvalifikovaný odhad potřeb a může být dále korigováno.

Ve čtvrtek 7.1. se uskuteční jednání na úrovni NSA a předsedy vlády. Z výsledku jednání by měl být znám další postup. Předpokládá se, že bude následně připraven návrh vakcinace sportovní reprezentace, který bude muset předložit NSA do vlády ke schválení.  Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemie, plnící se kapacitě nemocnic, a ne úplně pozitivní medializaci začínající vakcinace, musíme s ohledem na priority státu počítat s pozvolným uvolňováním vakcín pro reprezentaci. Je možné, že v lednu, možná i v únoru nebude potřebný počet vakcín pro ČR k dispozici.

Budeme národní svazy teď v krátké době oslovovat již potřetí, a to pro přípravu materiálu NSA k dalšímu jednání, kdy budeme chtít jmenné seznamy osob, které by měly mít nejvyšší priority svazu. Např. účastníci OH 2021, OH 2022, MS a ME kolektivních sportů.

Děkujeme za pochopení a součinnost. V krátké době se Vám v této záležitosti ozveme.