Reprezentační tým MTB 2022 – info č. 35.

Odkaz na video trati Mistrovství světa v Les Gets.

Prosím, velmi pečlivě prostudujte.

Trať v Les Gets v průběhu tří let zaznamenala značný vývoj, kdy se postupně z velmi jednoduché záležitosti vymodeloval okruh, který v současné době patří k vůbec nejtěžším na světě.

Trať není náročná svým profilem a převýšením, stoupání tvoří většinou široké šotolinové cesty nebo louka, dobře se zde předjíždí.

Trať je specifická především pro svou technickou náročnost.

Většinu sekcí tvoří uměle postavené překážky, které mají charakter hodně podobný olympijské trati v Tokiu, což představuje nový a nyní preferovaný směr XCO.

Řadu sekcí tvoří komplexy velkých kamenů, kde pomalejší a bezpečnější „B“ lajnu představuje prosté, pomalé přejetí sekce po kamenech.

„A“ lajnu a rychlou variantu představuje „přeskočení“ sekce, někde i s druhým odrazem uprostřed sekce, v ideálním případě se to jezdí ve velké rychlosti.

Je to specifické, Matěj Vám samozřejmě vše podrobně na místě ukáže.

Máte na přípravu poměrně dost času, najděte si ve svém okolí prvky podobné trati v Les Gets a trénujte je. Velmi Vám to pomůže později na trati MS.

Velkou pozornost věnujte skokům. Trénujte dlouhé skoky – „dvojáky“ a přeskoky „lavice“.

Jezděte v tréninku dlouhé kamenné sekce, podobné jakou máme např. v NMNM.

Část okruhu tvoří sjezdová trať bike parku. Klopénky, které pojedete v Les Gets jsou velmi vysoké a prudké, do jedné se opět najíždí bezprostředně po velkém dropu.

Video poměrně zkresluje, ale vězte, že dropy v Les Gets jsou značně vysoké, v některých případech až 1,5 metru s dopadem do kořenů nebo vysoké klopené zatáčky.

Les Gets – kompletní okruh XCO: