Reprezentační tým MTB 2023 – info č. 41.

MS Glasgow – seznam materiálu – důležité!

V souvislosti s blížícím se MS Glasgow znovu upozorňuji na nutnost vyplnění tzv. Karnetu ATA potřebnému pro vstup do Velké Británie a Skotska. Upozorňuji, že seznamy musí schválit Hospodářská komora ČR (celý proces trvá cca týden a není automatickou záležitostí) a bez těchto dokumentů není zaručený vstup do Velké Británie.

Seznam se týká celého týmu, tedy nejenom závodníků ale i mechaniků, trenérů, masérů, kuchaře, kustodů, fotografa, atd.!!!

Pro Vaší informaci níže přidávám aktuální email od Jarky Krakovičové a také znovu Team info č. 38.

Dobrý den všem,

Vzhledem k tomu, že na svaz zatím dorazily pouhé dva seznamy od dvou závodnic s potenciální účastí na MS Glasgow nedá mi to a musím Vás požádat o urgenci zaslání seznamu materiálu a kol dle specifikace v níže zaslaném emailu ze dne 20.6.2023.

Bohužel musím upozornit, že kdo nedodá seznamy včas, ČSC nebude moci jakkoli ručit za případné problémy na hranicích nebo i nevpuštění do Velké Británie.

Připomínám, že je třeba vyplnit zaslanou šablonu tzv. Karnet ATA ideálně v angličtině a uvést veškerý přepravovaný materiál v dodávkách, tj. nejen kola, ale i rezervy, válce, dresy, výživu , servisní materiál a komponenty atd.

Dle předběžně zaslaných termínů odjezdů směr VB od jednotlivých disciplín a minimální doby přípravy dokumentace pro Hospodářskou komoru vyplývají následující termíny zaslání podkladů:

 • Silnice: nejpozději do 17.7.2023
 • Dráha: nejpozději do 17.7.2023
 • MTB: nejpozději do 24.7.2023
 • Para silnice: nejpozději do 24.7.2023
 • Para dráha: nejpozději do 17.7.2023
 • BMX: nejpozději do 17.7.2023

V případě jakýchkoli dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Děkuji

Jarka Krakovičová

Subject: Reprezentační tým MTB 2023 – info č. 38./26.6. 2023: MS Glasgow – seznam materiálu – důležité!
Importance: High

Zdravím Vás přátelé,

v souvislosti s blížícím se MS Glasgow, prosím níže uvedené závodníky, ale i členy RT o vyplnění (v angličtině) požadovaného soupisu vašeho materiálu, který by případně jel do Glasgow.

Jedná se především o kola a velomateriál, ale i vybavení RT.

Veškeré podrobnosti máte v níže uvedených pokynech od Jarky.

Upozorňuji, že níže uvedený seznam osob je POUZE širší nominací pro MS Glasgow.

Konečná, užší nominace pro MS Glasgow bude stanovena v neděli 23.7. po MČR v Bedřichově.

Seznam prosím pošlete nejpozději do 14.7. na adresy: krakovicova@ceskysvazcyklistiky.cz a vichr@ceskysvazcyklistiky.cz a zapletal.vik@gmail.com

Děkuji,

v.

Širší nominace pro MS Glasgow

Junioři:

 1. Novotný Ondřej
 2. Friedel David
 3. František Hojka

Juniorky: 

 1. Hanáková Eliška
 2. Dušková Kateřina
 3. Kateřina Beyerová

U23 Muži: 

 1. Jan Zatloukal
 2. Jan Sáska
 3. Filip Konečný

U23 Ženy:

 1. Simona Spěšná
 2. Patricie Srnská
 3. Zuzana Šafářová
 4. Aneta Novotná
 5. Nela Viktorová
 6. Adéla Holubová

Muži Elite:

 1. Ondřej Cink
 2. Jan Škarnitzl
 3. Jan Vastl
 4. Lukáš Kobes
 5. Matěj Průdek

Ženy Elite:

 1. Jitka Čábelická
 2. Jana Czeczinkarová
 3. Tereza Tvarůžková

RT:

 1. Viktor Zapletal – trenér
 2. Jiří Štěpáník – mechanik
 3. Tomáš Hrůza – fyzioterapeut
 4. Adéla Šafářová  – kustod
 5. Martin Jarouš – kuchař
 6. Matěj Charvát – trenér techniky
 7. Jakub Šulc – mechanik

Vážení přátelé,

Věnujte prosím pozornost následujícím informacím týkajících se celního režimu pro cyklistický materiál a kola, která budete přepravovat hromadně pro reprezentanty pozemní cestou v dodávkách.

Vzhledem k tomu, že Velká Británie již není členskou zemí EU, spadá celní režim i na sportovní vybavení, které povezeme pro účast na MS Glasgow. Jedná se o tzv. dočasný vývoz zboží, na který není uplatněno CLO, protože bude opět vráceno do země vývozu. Pro bezcelní vstup je ale nutné vyplnit a následně registrovat v Hospodářské komoře ČR tzv. ATA karnet, formulář obsahující VŠECHNY vyvážené položky.

Registraci ATA karnetu zajistí sekretariát ČSC, seznamy musíte zajistit z jednotlivých reprezentačních týmů.

Výše uvedené informace se s velkou pravděpodobností nebude týkat těch týmů, kteří s vybavením pouze poletí. Sportovci resp. týmy, které se budou přepravovat do Skotska pouze letecky s veškerým cyklistickým vybavením, nebudou s největší pravděpodobností muset mít ATA karnet s sebou. Naopak 100% se bude výše uvedené týkat těch týmů, které povezou materiál v dodávkách pro všechny závodníky najednou včetně materiálu náhradního, servisního, zdravotního atd.

Dle předběžných informací, které od Vás máme, se toto bude týkat hlavně disciplín dráha, silnice, horská kola a paracyklistika. Pokud by se rozhodla sálovka, trial nebo BMX k cestě po „souši“ s materiálem, dejte prosím vědět.

V příloze naleznete excelový soubor formuláře ATA karnet (šablona). Je potřeba vyplnit v listu „souhrnný seznam“ případně „dodatek…“ VEŠKERÝ materiál, který povezete přes hranice do VB.

Doporučila bych proto rozeslat tento formulář všem potenciálním účastníkům MS, aby seznam vyplnili. Je nezbytné, aby za název položky vždy uvedli i svoje jméno (viz příklad), dále počet kusů, hmotnost položky, cenu v CZK a zkratku země původu.
To samé platí i pro servisní a další materiál, který v dodávkách povezete. Prosím tedy o vyplnění i náhradních dílů, komponentů, dresů, stojanů a kufrů s nářadím apod od mechaniků, fyzioterapeutů aj.

Vyplňovat seznamy je potřeba v angličtině. Jako příklad seznamu materiálu posílám ATA karnet z roku 2012, který jsme tvořili pro MTB na ME v Moskvě.

Je to bohužel další náročná administrativa, ale nelze se jí vyhnout, protože bychom riskovali potíže na hranicích nebo případné nevpuštění do země či úhradu vysokého cla.

Vzhledem k tomu, že na povolení má Hospodářská komora 2-5 pracovních dní, nenechávejte prosím tuto agendu na poslední chvíli. Vyplněné formuláře zašlete prosím na sekretariát na krakovicova@ceskysvazcyklistiky.cz a vichr@ceskysvazcyklistiky.cz.

Přílohy: