Reprezentační tým MTB 2024 – info č. 6.

Mobilní aplikace ČAV pro kontrolu léků a zakázaných látek

Email od Jarky Krakovičové, kterému prosím věnujte zvýšenou pozornost. Obsahuje návod na instalaci mobilní aplikace Českého antidopingového výboru pro kontrolu léků a zakázaných látek ve sportu. Všichni, kteří se účastníte závodů si prosím aplikaci instalujte a pokud užíváte nebo budete užívat jakékoliv léky, vždy je prostřednictvím této aplikace kontrolujte a ujistěte se, zda se jedná, z pohledu ČAV, o povolenou látku.

Prosím, aby si aplikaci instalovali i trenéři, zejména pak trenéři mládeže a případné užívání léků u svých svěřenců pečlivě kontrolovali. Můžeme tak předejít velmi nepříjemným komplikacím.

—-

Vážení přátelé a kolegové,

Tento týden představili zástupci Českého antidopingového výboru novou mobilní aplikaci pro kontrolu léků a zakázaných látek, která velmi napomůže při ověřování možnosti užívání předepsaného léku sportovcům.

Aplikace je ke stažení v App Store i v Google Play pod názvem ČISTÝ SPORT.

Aplikace vznikala ve spolupráci s Českým olympijským výborem (ČOV), Národní sportovní agenturou (NSA) a Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).

V aplikaci naleznete jednoduchým oskenováním čárového kódu léku nebo zadáním účinné látky přes 60 000 léků a 20 000 účinných látek vyskytujících se na českém trhu s léčivy. Aplikace ihned zobrazí požadovaný lék, jeho detaily včetně účinné látky, velikost balení a možnost užití nebo zákazu pro „mimo soutěž“ a „při soutěži“.

Vybrané léky lze rovněž ukládat do seznamu užívaných léků.

Léky zakoupené v zahraničí nejsou v databázi této aplikace, ale lze je dohledat alespoň dle účinné látky, která je vždy na daném léku uvedena.

Součástí aplikace jsou rovněž důležité odkazy na kapitoly antidopingu jakými jsou např. terapeutická výjimka, hlášení míst pobytu nebo nebezpeční užívání necertifikovaných doplňků stravy.

Prosím o zprostředkování této informace všem reprezentantům a členům RT, případně oddílům a dalším osobám spolupracujícím s danou disciplínou.

Děkuji a přeji hezký den

Jarka Krakovičová

Mgr. Jaroslava Krakovičová / Generální sekretář 
E: krakovicova@ceskysvazcyklistiky.cz
M: +420 602 666 457
T: +420 257 214 613
A: Nad Hliníkem 4, 150 00 Praha 5
W: 
www.ceskysvazcyklistiky.cz