Škarnitzl celkovým vítězem Cyprus Sunshine Cup

Češi v závěrečné etapě Cyprus Sunshine Cup opět na pódiu. Ondřej Cink skončil druhý. Jan Škarnitzl třetí a rovněž se raduje z celkového vítězství.

Závěrečná etapa kyperského čtyř etapového závodu se jela na okruhu cross country v lesích Macheras Mountains, kde česká dvojice, v cíli druhý Cink a třetí Škarnitzl, nestačila pouze na Poláka Bartłomieje Wawaka. Do desítky se na okruhu dlouhém 5,9 kilometru dokázal prosadit také Jan Vastl.

Jan Škarnitzl si ve čtvrté etapě bez problému pohlídal průběžné vedení a raduje se z celkového triumfu na Cyprus Sunshine Cup.

“Jelikož za ta léta všechny etapy dobře znám a nepotkal mě za závod žádný problém nebo krize, dokázal jsem toho využít ve svůj prospěch. Hlavní roli v celém závodě hrála úvodní časovka, kde se vlivem nepříznivého počasí mezi jezdci vytvořily značné rozestupy. Tam jsem vytvořil dobrý základ na celkové pořadí. V následujících dvou etapách se pak vždy rozhodovalo v závěru a já u toho nechyběl. Dnes jsem se snažil jet čistě bez pádu a hlídal jsem si pouze čtyři lidi, kteří byli ode mě do minuty v průběžném pořadí. To se mi povedlo a je z toho hezký úspěch,” komentoval výsledek na Kypru Jan Škarnitzl.

V závodě žen se opět v elitní desítce na osmém místě prosadila Jitka Čábelická a třináctá finišovala Karla Štěpánová. V celkovém hodnocení si tak úřadující česká šampionka Jitka Čábelická vyjela mezi prestižní světovou konkurencí deváté místo.

Den podle představ neměla ale dvojice juniorů Jan Zatloukal a Tomáš Tlamka. Oba čeští borci závod začali výborně, když se od prvního kola ujali vedení. Při nájezdu do druhého kola je ale zmatený pokyn pořadatele odklonil mimo závodní okruh, což výsledně znamenalo téměř 20 minutovou ztrátu, čímž přišli o celkový triumf v kategorii.

Výsledky:

4. etapa:

Muži elite:

1. Bartłomiej Wawak (Polish National Team) 1:24:52 

2. Ondřej Cink (Kross Racing Team) 1:24:52
3. Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) 1:24:59

10. Jan Vastl (Superior XC Team) 1:26:10
23. Matěj Průdek (GAPP System – Cabtech MTB Racing Team) 1:29:30
28. Jaroslav Kulhavý (Czech National Team) 1:31:46
30. Kristian Hynek (Czech National Team) 1:31:49
36. Zdeněk Vobecký (Fany Cycling Team) 1:34:10

Ženy elite:

1. Annika Langvad (Specialized Racing) 1:19:57 

2. Sina Frei (Ghost Factory Racing) 1:20:40
3. Anna Van Der Breggen (Specialized Racing) 1:20:55

8. Jitka Čábelická (GAPP System – Cabtech MTB Racing) 1:23:53
13. Karla Štěpánová (Superior XC Team) 1:26:16

Výsledky podrobně na results.zone/sunshine-2019.