Škarnitzl na SP v Albstadtu desátý!

Druhý závod Světového poháru horských kol v německém Albstadtu začal skvěle Belgičan Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon), jenž první dvě kola, udával tempo. Jediný, kdo mu dokázal sekundovat, byl úřadující světový šampion, Nino Schurter (Scott-Sram).

Ve třetím kole se na vedoucí dvojici dotáhl Mathias Flückiger a vedoucí skupina pokračovala ve třech. Zhruba v polovině závodu van der Poel spadl a skupina se mu vzdálila. Situace tak využil Schurter, když ve stoupání zvýšil tempo a podařilo se mu odpoutat i od Flückigera. Flückiger ale ve sjezdu upadl a po nevydařeném skoku ze sjezdu skončil mimo trať.

Ve vedení tak zůstal Schurter, kterého stíhal van der Poel. V průběhu předposledního kola ztrácel necelou půl minutu. Třetí místo držel Novozélanďan Anton Cooper (Trek).

Schurter si ale stejně jako v úvodním podniku Světového poháru v Novém Městě na Moravě jel svůj závod, jenž zakončil vítězstvím. Na pódiu jej doplnil druhý van der Poel, třetí Cooper, čtvrtý Španěl David Valero Serrano (MMR) a pátý Francouz Maxim Martotte (Cannondale).

Z Čechů se nejlépe ve světové konkurenci prosadil Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), když obsadil výtečné desáté místo a zajel tak životní výsledek v hodnocení Světového poháru. Druhý závod SP ale nevyšel Jaroslavu Kulhavému (Specialized Racing). Olympijský vítěz z Londýna 2012 dnes v druhém kole odstoupil ze závodu.

Kulhavý tak není stále fit, když dnešní jeho výsledek ovlivnily zdravotní potíže způsobené před závodním pádem v Novém Městě na Moravě.

„Jaroslav stále řeší problémy s dýcháním, které si zapříčinil pádem v Novém Městě. Dnes to celé vygradovalo a byla to pro Jardu konečná,“ uvedl k výkonu nejlepšího českého bikera reprezentační trenér, Viktor Zapletal.

Kategorii elitních žen ovládla Ukrajinka Yana Belomoyna (CST Sandd American Eagle). Z českých reprezentantek se nejlépe prosadila Jitka Škarnitzlová na 36. místě.

Závod žen U23 se stal kořistí Britky Evie Richards. Z Češek nejlépe skončila Adéla Šafářová (Nutrend Specialized), která finišovala na 22. místě. 26. místo obsadila Barbora Průdková (Superior MTB).

Výsledky druhého dílu Světového poháru zde.