SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý

Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.

Na 51. místě finišovala Karla Štěpánová. Závod žen ovládla úřadující mistryně světa Američanka Kate Courtney, jež s převahou porazila Švýcarku Jolandu Neff a Ukrajinku Yanu Belomoinu.

Mezi muži nebyl takový důvod k radosti. České želízko, Ondřeje Cinka, po skvělém úvodu, kdy se držel v elitní desítce, v polovině postihl v technické pasáži pád a defekt zadního kola. Ondřej tak skončil s odřeninami v péči ošetřovatelů a dle prvních informací by měl být v pořádku a nemělo by to jeho další program ovlivnit. Nejlépe se z českých jezdců prosadil Jan Škarnitzl na 22. místě a jako 32. dojel Jan Vastl.

V závodě, který zkrápěl déšť, slavil triumf Švýcar Mathias Flückiger před Nizozemcem Mathieu van der Poelem a Francouzem Jordanem Sarrou.

Světový pohár horských kol se nyní přesouvá do České republiky do Nového Města na Moravě. Program zde začíná obdobně jako v Albstadtu, v pátek večer Short Trackem. V sobotu jsou na programu závody kategorie juniorů a U23. V neděli přijdou na řadu prestižní elitní kategorie.

Výsledky:

Muži Elite:

  1. Mathias Flückiger (Švýc.) 1:23:54 hod., 2. Mathieu van der Poel (Niz.) +0:32, 3. Jordan Sarrou (Fr.) +0:33,… 22. Jan Škarnitzl +4:24, 32. Jan Vastl +5:22, 87. Lukáš Kobes +12:21, 103. Zdeněk Vobecký -1 kolo, DNF. Ondřej Cink, DNF. Jaroslav Kulhavý (všichni ČR).

Ženy Elite:

  1. Kate Courtney (USA), 2. Jolanda Neff (Švýc.), 3. Yana Belomoina (Ukr.)… 19. Jitka Čábelická +6:00, 51. Karla Štěpánová -1 kolo, 64. Hana Ježkov -2 kola, 68. Lucie Veselá -2 kola (všichni ČR)