Stošek na mistrovství světa v maratonu dvanáctý, Czeczinkarová čtrnáctá

Martin Stošek skončil na světovém šampionátu v maratonu dvanáctý. Mistrem světa se stal po 115 kilometrech a zhruba 4.500 metrech Němec Andreas Seewald, který navázal na svůj úspěch z červnového mistrovství Evropy.

Obhájce loňského bronzu na italském ostrovu Elba, Martin Stošek, zaostal za vítězným Seewaldem o šestnáct minut. Druhým nejlepším českým jezdcem v pořadí byl na osmačtyřicátém místě mistr republiky Jan Strož, který na vítěze ztratil v náročné trati přes hodinu.

„Dvanácté místo vybojoval dnes Martin Stošek v jednom z nejtěžších i nejdelších závodů historie mistrovství světa v maratonu. Velmi dobře si vedla i Jana Czeczinkarová, která extrémní závod dokončila na 14. pozici,” stručně zhodnotil závod reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Závod žen na 80 km vyhrála Rakušanka Mona Mitterwallner. Nejlepší českou reprezentantkou byla Jana Czeczinkarová na čtrnáctém místě se ztrátou osmadvaceti minut na vítězku. Druhou českou ženou byla Nikol Falašarová, ta skončila čtyřiatřicátá se ztrátou přes hodinu.

Výsledky:

Ženy:

1. Mona Mitterwallner (Rak.) 4:48:54, 2. Maja Wloszczowska (Pol.) +1:13, 3. Natalia Fischer Egusquiza (Šp.) +7:37, … 14. Jana Czeczinkarová +28:29, 34. Nikol Flašarová +1:09:13 hod.

Muži:

1. Andreas Seewald (Něm.) 6:02:05, 2. Alfonzo Arias Cuervo (Kol.) +2:26, 3. Jose Dias (Por.) +5:30 … 12. Martin Stošek +16:06, 48. Jan Strož +1:04:14, Marek Rauchfuss, Filip Adel, Kristián Hynek, Matouš Ulman (všichni DNF.)