V Short Tracku v NMNM nejúspěšnější sourozenci Škarnitzlovi

Závodem mužů a žen v Short Tracku (XCC) začal Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě. Z českých zástupců se nejlépe prosadili sourozenci Škarnitzlovi.

Čtyřicet nejlepších elitních mužů a žen v pátečním odpoledni bojovali o startovní pozice na nedělní závod cross-country, kdy se 16 nejlepších z nich postaví do prvních dvou řad.

V ženském závodě vyšel v závěrečném kole nástup Dánce Annice Langvad. Druhá skončila Francouzka Pauline Ferrand Prevot a třetí světová šampionka, Švýcarka Jolanda Neff. Z českých reprezentantek zaznamenala skvělý výsledek Jitka Škarnitzlová, když skončila na 14. místě.

Dramatičtější průběh měl závod mužů, kde bylo k vidění několik pádů, jenž postihl i úřadujícího šampiona, Švýcara Nino Schurtera. V posledním kole atakoval vítěz XCC v Albstadtu, Holanďan Mathieu van der Poel, za něhož se dokázal zavěsit pouze Novozélanďan Samuel Gaze, který se za ním vyvezl až do cílové rovinky a slavil vítězství. Na stupních vítězů je doplnil Nino Schurter. Z českých reprezentantů dojel 18. Jan Škarnitzl, olympijský vítěz z Londýna, Jaroslav Kulhavý, kvůli defektu nedojel.

Zítra pokračuje domácí světový pohár závodem XCO kategorií U23. Ve 14 hodin startují ženy a v 16 hodin se na start postaví muži.

Výsledky jsou dostupné na webu UCI.